Рівень загальної захворюваності на гострі кишкові інфекції по Одеській області, в порівнянні з попереднім тижнем, зріс на 8,2%, у тому числі серед дітей до 17 років – на 9,9%, серед дорослих – на 6,1%.

     В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років – 56,3%.

    Згідно факторного аналізу 19,7% хворих пов’язували своє захворювання з вживанням готових домашніх страв з порушенням технології приготування та зберігання; з вживанням немитих овочів та фруктів  –  18,5%; м’ясних продуктів, придбаних на ринках – 11,6%;  молочних продуктів, придбаних на ринках в т.ч. стихійних –15,1%; з порушенням правил догляду за дітьми – 9,3%; риба  солона та в`ялена – 5,2 %;  морепродукти – 8,4%; купання в морі – 9,1%; не встановлений фактор –3,1 %.

            Захворюваність на крапельну групу інфекцій та вірусний гепатит реєструвалась спорадичними випадками або не реєструвалась зовсім    (кір, краснуха, дифтерія).

             З метою проведення моніторингових досліджень на холеру обстежено 144  хворих на гострі кишкові інфекції та досліджено 60 проб з об’єктів зовнішнього середовища (вода морська – 23 проби, вода лиманна – 13 проб,  вода стічна – 24 проби, у тому числі 19 проб води інфекційних стаціонарів), холерні вібріони не виділено.

   З початку року в області, станом на 20 липня, зареєстровано 2581 лабораторно підтверджений випадок COVID-19, з них 269 випадків серед дітей до 17 років (10,4%), серед дорослого населення – 2312 випадків (89,6%), у т. ч. 372 випадки серед медичних працівників. Зареєстровано 37 летальних випадків. Таблиця додається.

   З метою проведення моніторингу за станом питної води за період з 09.07.2020р по 16.07.2020р досліджено в м. Одесі на санітарно-мікробіологічні показники 14 проб та 21 проба на санітарно-хімічні показники. Усі  проби відповідали вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні  вимоги до води питної призначеної для споживання людиною».

   Спільно с представниками ТОВ “Інфоксводоканал” Центром 15.07.2020 було проведено повторний відбір проб питної води на ВНС «Шкодогірка» за адресою вул. Моторна, 9. За результатами лабораторних досліджень за визначеними санітарно-хімічними показниками проба питної води відповідає вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людини».

   Всього по Одеській області було відібрано 100 проб питної води для дослідження на санітарно-мікробіологічні і 90 проб для дослідження на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно-мікробіологічним показникам 3  проби  (3%), а саме: смт. Саврань, м. Вилкове і по санітарно-хімічним показникам – 21 проба (23%), а саме: міста Арциз, Болград, Вилкове, Кодима, Татарбунари, смт.Сарата, с.Знам´янка (Іванівський район).

    В зонах рекреації  морського водокористування на пляжах  м. Одеси  та  на пляжах Одеської області (Овідіопольський, Лиманський. Білгород-Дністровський, Кілійський, Татарбунарський райони) на санітарно-мікробіологічні показники було  досліджено 93 проби морської води, з  них  не відповідало гігієнічним  вимогам – 5 проб, а саме: пляжі  м. Одеса – «Аркадія» та 16ст. В. Фонтану; в Білгород-Дністровському районі – рекреаційні зони морського водокористування: район «Центральний», «Сонячний», «Лиманський».

    На санітарно-хімічні показники було досліджено 24 проби морської води. Усі досліджені проби відповідали гігієнічним вимогам.

   Води поверхневих водойм 1-ї категорії (р.Турунчук Біляївський район) досліджено 5 проб на санітарно-мікробіологічні показники, усі  відповідали гігієнічним вимогам.

  Води поверхневих водойм 2-ї категорії (оз.Сасик Татарбунарський  район) досліджені 2 проби води на санітарно-мікробіологічні показники    не  відповідали гігієнічним вимогам.

  В ході  здійснення   державного   соціально-гігієнічного моніторингу в галузі  охорони   атмосферного  повітря,  на  території  житлової   забудови  м. Одеси, м. Біляївка, м. Южний, м. Болград, м. Рені  було  досліджено 40 проб атмосферного повітря, перевищення гранично – допустимих концентрацій оксиду вуглецю, діоксиду азоту, діоксиду сірки, пилу, сірководню, формальдегіду  не  встановлено.

   За  даними  лабораторного контролю  стану ґрунту,  проведеного  у визначених  контрольних точках  на території  зон   відпочинку, дитячих майданчиках  та  на території  житлової    забудови   у  м. Одеса,  м. Южний,  м. Подільськ,   м. Болград,   м. Рені, смт. Любашівка,  досліджені  10 проб ґрунту на мікробіологічні  показники усі  відповідали  нормативним  вимогам.

   За результатами  інструментальних  даних акустичного  моніторингу, в контрольних точках  на території  житлової   забудови  біля  автомагістралей  з   інтенсивним  рухом  в  м. Любашівка, м. Болград, м. Рені  було  проведено 10 інструментальних  вимірювань рівнів шуму, перевищення  гранично – допустимих рівнів не   встановлено.

   На території житлової забудови  в місцях розміщення базових станцій мобільного зв`язку в м. Одеса, в Балтському районі ( м. Балта,  села Оленівка,  Шляхове, Пужайкове), в Ананьївському  районі ( м. Ананьїв, села Долинське, Точилове, Новоолександрівка, Байтали, Жеребкове, Пасицели, Коханівка)  було  проведено 64 інструментальних вимірювань рівнів електромагнітного випромінювання, перевищення гранично допустимих рівнів не встановлено.

    Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год., що відповідає природному фону багаторічних спостережень.

    Для    вжиття   відповідних    заходів,    інформації    про всі виявлені  нестандартні проби води направлені до Головного управління Держпродспоживслужби  в Одеській   області.

    Санепідситуація знаходиться на контролі.