Сьогодні, у період воєнного стану, як ніколи гостро постає питання впливу фізичних та хімічних факторів на стан здоров’я людини. Це стосується як робочих місць будь якої сфери виробництва, так і зон відпочинку, житлових та навчальних приміщень.

Відповідно до постанови КМУ від 24 червня 2022 року №711 «Про початок навчального року під час дії правового режиму воєнного стану в Україні» та відповідного розпорядження Одеської обласної військової адміністрації «Про підготовку закладів освіти області до початку 2022-2023 навчального року» протягом липня-серпня працюватимуть комісії з обстеження закладів на предмет готовності до організації навчання та забезпечення безпеки учасників освітнього процесу, результатом роботи яких стане підготовка відповідного акту.

Сьогоднішня ситуація потребує не тільки захистити дітей від жахів війни, але й створити безпечні умови під час навчання та зберегти їх здоров’я.

Безпечне середовище навчання включає:

-забезпечення питною водою гарантованої якості;

-забезпечення доброякісними продуктами харчування;

-достатня освітленість в навчальних приміщеннях;

-дотримання температури та вологості повітря в навчальних приміщеннях;

-відсутність шкідливих речовин в повітрі ( формальдегід, фенол, вуглекислий газ, чадний газ).

-дотримання санітарно-гігієнічних вимог до прибирання, провітрювання приміщень;

-створення умов для дотримання особистої гігієни учасниками навчального процесу.

Відповідно до санітарних регламентів для закладів загальної середньої та дошкільної освіти засновник (засновники) закладу повинен забезпечити організацію лабораторного контролю вищезазначених факторів безпечного середовища. Так, минулого тижня фахівці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів Центру ДУ «Одеський обласний центр контролю та профiлактики хвороб МОЗ України» провели інструментальні дослідження в Одеському навчально-виховному комплексі „Гімназія №7 – спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням англійської мови”. Зокрема, перевірили температурно-вологісний режим у приміщеннях, здійснили вимірювання освітлення, провели вимірювання електромагнітного поля та рівню шуму.Також співробітники Центру проводили забір проб повітря на вміст хімічних речовин (формальдегід, фенол, пил тощо) в кабінетах початкової школи.

Усі результати відповідають санітарним нормам.

Піклування про здоровʼя дітей та безпеку оточуючого їх середовища в закладах освіти – це одна з найважливіших задач ДУ «Одеський ОЦКПХ МОЗ» та запорука здоровʼя української нації. Адже відправляючи дитину до школи, батьки хочуть бути переконані в тому, що вона в безпеці та захищена від впливу будь-яких негативних факторів.

Рубрики: Новини