Сьогодення

РЕЗУЛЬТАТИ МОНІТОРИНГОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ НА ТЕРИТОРІЇ м. ОДЕСА ТА ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ ЗА ПЕРІОД з 23 по 30 червня 2022.

За період з 23.06.2022р. по 30.06.2022р. по Одеській області було відібрано 229 проб питної води для дослідження на санітарно-мікробіологічні і 157 проб для дослідження на санітарно-хімічні показники. Усі досліджені проби відповідали вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної призначеної для споживання людиною».

Води поверхневих водойм 1-ї категорії, яка використовуються як джерело питного водопостачання населення – р. Дністер. р.Турунчук, р. Дунай було проведено 40 досліджень води на мікробіологічні показники та 23 дослідження на санітарно-хімічні показники. Усі досліджені проби відповідали нормативним вимогам.

Води поверхневих водойм 2-ї категорії, що знаходяться в межах території населенні пунктів та використовуються для відпочинку населення або занять спортом (Хаджибейський лиман, Дністровський лиман) було відібрано 9 проб для дослідження на мікробіологічні показники та 4 проби – на санітарно-хімічні показники.

За даними щотижневого моніторингу за станом забруднення атмосферного повітря, встановлено, що на території житлової забудови м. Одеса, с. Нові Біляри та Фонтанка Одеського району, перевищення гранично допустимих концентрацій по вмісту оксиду вуглецю, діоксиду азоту, діоксиду сірки, пилу, формальдегіду, аміаку, свинцю не виявлено.

В ході проведення акустичного моніторингу на території житлової забудови біля автомагістралей в м. Одеса, м. Біляївка, м. Южний, було виконано 15 вимірювань рівнів шуму.

Згідно моніторингових досліджень за станом грунту, було відібрано 28 проб на санітарно-мікробіологічні показники з території дитячих майданчиків та житлової забудови в смт. Ширяєво, селах Крижанівка та Грибівка Одеського району.

Центром щотижнево в містах Одеса, Чорноморськ, Білгород-Дністровський, Ізмаїл, Подільськ, селищах міського типу Ананьїв, Березівка, Любашівка, Іванівка та Миколаївка, в порядку моніторингових спостережень, проводяться вимірювання потужності експозиційної дози (гамма-випромінювання).

За даними інструментальних вимірювань, радіаційний фон залишається на рівні багаторічних спостережень і становить від 0,04 до 0,16 мкЗв/год.