В ході здійснення  моніторингу за станом  забруднення атмосферного повітря, на території  житлової забудови,  прилеглій до автомагістралей з інтенсивним рухом транспорту, в м. Одесі та в смт. Ананьїв було  проведено 60  досліджень на вміст  діоксиду азоту, пилу, сірчистого ангідриду, формальдегіду, бензолу оксиду вуглецю, свинцю. Перевищення  максимальних  гранично  допустимих концентрацій встановлено по вмісту  оксиду вуглецю  у 4-х випадках  у м. Одесі.

               За даними акустичного моніторингу  на території житлової   забудови  м.Одеси та м. Южне було проведено 16 вимірювань рівнів шуму.  Перевищення  гранично допустимих рівнів встановлено  у 3-х випадках  у м.Одесі на території житлової забудови біля  автомагістралей з інтенсивним рухом транспорту. 

           На території житлової забудови (м.Роздільна, м.Біляївка, м. Теплодар, м.Овідіополь,  м.Білгород-Дністровський, Роздільнянський район — села Болгарка, Єлизаветівка, Яковлівка, Степанівка, Кучурган, Степове;  Овідіопольський  район — села Барабой, Прилиманське, смт.Авангард, с. Мізикевича; Біляївський район — села  Маяки, Яски, Троїцьке, Градениці, Василівка, Кам`янка та; Білгород-Дністровський район — села Сергіївка,  Приморське,  Миколаївка, Маразліївка, Монаши, Старокозаче, Адамівка), в місцях  функціонування базових станцій мобільного зв`язку,  було    проведено 124 інструментальних вимірювання рівнів електромагнітного випромінювання.  Усі  інструментальні вимірювання відповідали нормативним вимогам  згідно  ДСаНПіН №236-96 «Державні санітарні  норми і правила захисту населення від  впливу  електромагнітного випромінювання». Електромагнітний   фон  на  території житлової забудови вищезазначених населених пунктів  коливався в межах 1,0-2, 0-3, 4-4,1 мкВт\см2 при гранично допустимому рівні — 100  мкВт\см2.

               За даними  соціально-гігієнічного моніторингу за станом грунту  на території житлової забудови, дитячих майданчиках (м.Кілія,  м. Южне, смт.Ширяєво, смт. Захарівка, смт. Доброслав) досліджені  5 проб на санітарно мікробіологічні показники та 5 проб грунту на вміст залишків хлорорганічних пестицидів. Усі  відповідали  нормативним вимогам.

              Радіаційний фон на території області складав 12-14 мкР/год., що відповідає природному фону багаторічних спостережень.  

             Для  вжиття  відповідних заходів, інформації про всі виявлені   нестандартні проби  направлені до міських, районних органів влади, органів місцевого самоврядування, Головного управління Держпродспоживслужби  в Одеській області.

             Санепідситуація залишається на   контролі.

В.о. генерального директора, головний державний санітарний лікар Одеської області Віталій ГОНЧАРОВ


0 комментариев

Добавить комментарий

Заполнитель аватара

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *