Сьогодення

Результати моніторингових досліджень води в м. Одеса та Одеській області за період з 08.04.2021р по 15.04.2021р.

ДУ «Одеський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» інформує.

   З метою проведення моніторингу за   станом   питної води в м.Одеса   в період з 08.04.2021р. по 15.04.2021р було  досліджено 12 проб питної води  на санітарно-мікробіологічні показники та 12 проб питної води  на санітарно-хімічні показники. Усі проби  відповідали вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

          Всього по Одеській області було досліджено  102 проби питної води   на санітарно-мікробіологічні і 80 проб питної води  на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідали вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно-мікробіологічним показникам  6 проб (5.9%), а саме: м.Кілія, Кілійський район (м.Вилкове), Ананьївський район (с.Гандрабури) і по санітарно-хімічним показникам – 16 проб (20 %), а саме: м. Арциз, Ананьївський район (с.Гандрабури), смт. Сарата, Саратський район (с.Новоселівка).

       Води поверхневих водойм 1-ї категорії, які використовуються як джерела питного водопостачання населення, а саме: р. Дністер в Біляївському районі,  р.Дунай в Кілійському та Ренійському районах, озеро Ялпуг в Болградському районі, було проведено 119 досліджень води на вміст залишків хлорорганічних пестицидів та досліджено  22 проби води на санітарно-мікробіологічні показники  і 30 проб  води  на санітарно-хімічні показники. Усі досліджені   проби  води  відповідали  гігієнічним вимогам. 

      Води поверхневих водойм 2-ї категорії, а саме:  Хаджибейський лиман  в  Біляївському районі та Кучурганський лиман в Роздільнянському районі, було проведено 51 дослідження на вміст залишків хлорорганічних пестицидів. Усі досліджені  проби води  відповідали  гігієнічним вимогам. 

      Для  вжиття  відповідних заходів, інформації про всі виявлені  нестандартні проби  направлено до міських, районних органів влади, органів місцевого самоврядування, Головного управління Держпродспоживслужби  в Одеській області.

В.о. генерального директора, головний державний санітарний лікар Одеської області Віталій ГОНЧАРОВ

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *