З метою проведення моніторингу за станом питної води по області було досліджено 182 проби, з них 102 – на санітарно-мікробіологічні і 80 – на санітарно-хімічні показники. Не відповідали ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно-мікробіологічним показникам  6 проб (м.Кілія, Кілійський район (м.Вилкове), Ананьївський район (с.Гандрабури); по санітарно-хімічним показникам – 16 проб (м. Арциз, Ананьївський район (с.Гандрабури), смт. Сарата, Саратський район (с.Новоселівка).

          Води поверхневих водойм 1-ї категорії, які використовуються як джерела питного водопостачання населення (р. Дністер в Біляївському районі,  р.Дунай в Кілійському та Ренійському районах, озеро Ялпуг в Болградському районі), було проведено 119 досліджень на вміст залишків хлорорганічних пестицидів та досліджено  22 проби на санітарно-мікробіологічні і 30 проб  – на санітарно-хімічні показники. Усі досліджені   проби  відповідали  гігієнічним вимогам. 

         Води поверхневих водойм 2-ї категорії (Хаджибейський та Кучурганський лимани) було проведено 51 дослідження на вміст залишків хлорорганічних пестицидів. Усі досліджені  проби води  відповідали  гігієнічним вимогам. 

         Для   вжиття   відповідних  заходів  інформації про всі виявлені  нестандартні проби були направлені до міських, районних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області.

              Санепідситуація залишається на   контролі.

В.о. генерального директора, головний державний санітарний лікар Одеської області Віталій ГОНЧАРОВ

Категорії: Новини

0 коментарів

Залишити відповідь

Avatar placeholder

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *