Сьогодення

Результати моніторингових досліджень води в м. Одеса та Одеській області за період з 15.04.2021р по 22.04.2021р.

       ДУ «Одеський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров`я України»  інформує :

З метою проведення моніторингу за   станом   питної води в м.Одеса         в період з 15.04.2021р. по 22.04.2021р було  досліджено 25 проб питної води  на санітарно-мікробіологічні показники та 25 проб питної води  на санітарно-хімічні показники. Усі проби  відповідали вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

      Всього по Одеській області було досліджено 114 проб питної на санітарно-мікробіологічні і 83 проби на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідали вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» 18 проб (21.7%) по санітарно-хімічним показникам, а саме: міста Вилково, Арциз, Арцизський район (села Веселий Кут, Теплиця, Мирнопілля, Садове), смт.Сарата, Саратський район (села Долинка, Зоря, Мирнопілля, Світлодолинське).

          Води поверхневих водойм 1-ї категорії, які використовуються як джерела питного водопостачання населення, а саме: р. Дністер в Біляївському районі,  р.Дунай в Кілійському та Ренійському районах, озеро Ялпуг в Болградському районі, було проведено 187 досліджень води на вміст залишків хлорорганічних пестицидів. Усі досліджені   проби  води  відповідали  гігієнічним вимогам. 

      Води поверхневих водойм 2-ї категорії, а саме:  Хаджибейський лиман  в  Біляївському районі та Кучурганський лиман в Роздільнянському районі, було проведено 34 дослідження на вміст залишків хлорорганічних пестицидів. Усі досліджені  проби води  відповідали  гігієнічним вимогам. 

Для   вжиття   відповідних  заходів,  інформації про всі виявлені  нестандартні проби було направлено до міських, районних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області.

 В.о. генерального директора, головний державний санітарний лікар Одеської області     Віталій  ГОНЧАРОВ

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *