Результати моніторингових досліджень води на території м. Одеса та Одеської області за період з 27.05.2021р по 04.06.2021р.

     З метою проведення моніторингу за   станом   питної води в м.Одеса  в період з 27.05.2021р. по 04.06.2021р було  досліджено 16 проб питної води  на санітарно-мікробіологічні показники та 16 проб питної води  на санітарно-хімічні показники. Усі проби  відповідали вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

Всього по Одеській області було досліджено 159 проб питної води  на санітарно-мікробіологічні і 134 проби  на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно-мікробіологічним показникам 9 проб (5.7%), а саме: Білгород-Дністровський район (с.Шабо), Подільський район (села Бочманівка-колодязьна вода, Нестоїта, Климентьово, Петрівка, Мардарівка, Куяльник-комунальний водогін) і по санітарно-хімічним показникам 25 проб (18.7%), а саме: Білгород-Дністровський район (с.Шабо), Подільський район (села Липецьке, Бочманівка, Федорівка, Олександрівка, Розалівка, Куяльник, Роздільнянський район (села Н.Костянтинівка, Вапнярка), м.Арциз, Арцизський район (села Василівка, Вишняки, Вознесенка, Долинівка, Нові Каплани, Надєждівка, Мирнопілля).

      Води поверхневих водойм 1-ї категорії, які використовуються як джерела питного водопостачання населення, а саме: р.Дунай. було проведено 96 досліджень на санітарно-хімічні показники, в т.ч. на вміст залишків хлорорганічних пестицидів. Усі досліджені  проби  води  відповідали  гігієнічним вимогам. 

   Води поверхневих водойм 2-ї категорії, а саме:  Дністровський лиман, р. Когильник  в  Арцизькому  районі, було проведено  34  дослідження  проб води   на вміст залишків хлорорганічних пестицидів. Усі досліджені проби  відповідали  нормативним  вимогам.               

      Проби морської води, які були відібрані у визначених контрольних точках на 22 пляжах м. Одеси та Одеської області, які мають офіційний статус, за санітарно-мікробіологічними та санітарно-хімічними показники відповідали гігієнічним вимогам.

     Для вжиття відповідних заходів, інформації про всі виявлені  нестандартні проби було направлено до міських, районних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області.

В.о. генерального директора, головний державний санітарний лікар Одеської області Віталій ГОНЧАРОВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.