Сьогодення

Результати моніторингових досліджень води на території м. Одеса та Одеської області за період з 21 по 27 червня 2021 року.

Всього по області  було досліджено 139  проб питної води, з них  85 – на санітарно-мікробіологічні і 54 проби – на санітарно-хімічні показники. Не  відповідали вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно-мікробіологічним показникам 4 проби (м. Кодима, смт. Сергіївка Білгород-Дністровського району); по санітарно-хімічним показникам – 10 проб (м. Кодима,  Березівський район – с. Антонюки, смт. Миколаївка).

Води поверхневих водойм 1-ої категорії, які використовуються як джерела питного водопостачання населення (р. Дунай – м. Ізмаїл, м. Кілія;  оз. Ялпуг, р. Прут),  було проведено  28 досліджень  на санітарно-хімічні показники та 68 досліджень на  вміст залишків хлорорганічних пестицидів.  Усі досліджені проби  відповідали  нормативним  вимогам.  

Води поверхневих водойм 2-ї категорії (Тілігульський та Дністровський лимани, р. Тілігул)  було досліджено 5 проб на  санітарно-мікробіологічні та 13 проб на санітарно-хімічні показники.  Не   відповідали  гігієнічним вимогам 6 проб води з Дністровського лиману за санітарно-хімічними показниками.

Було відібрано 93 проби морської води на санітарно-мікробіологічні та 50 проб на санітарно-хімічні показники у визначених контрольних точках на 22-х пляжах м. Одеси та Одеської області, які мають офіційний статус. Усі досліджені проби морської води відповідали гігієнічним вимогам.

З метою проведення моніторингових досліджень на холеру обстежено 46  хворих з розладами шлунково-кишкового тракту  та досліджено 74 проби з об’єктів зовнішнього середовища (вода морська – 24 проби, лиманна – 18 проб,  стічна – 34 проби, у тому числі 22 проби з  інфекційних стаціонарів). Холерні вібріони не виділено.

 В.о. генерального директора, головний державний санітарний лікар Одеської області Віталій ГОНЧАРОВ.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *