Результати моніторингових досліджень води на території м. Одеса та Одеської області за період з 21 по 27 червня 2021 року.

Всього по області було досліджено 139 проб питної води, з них 85 – на санітарно-мікробіологічні і 54 проби – на санітарно-хімічні показники. Не відповідали вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно-мікробіологічним показникам 4 проби (м. Кодима, смт. Сергіївка Білгород-Дністровського району); по санітарно-хімічним показникам – 10 проб (м. Кодима, Березівський район – с. Антонюки, смт. Миколаївка).
Води поверхневих водойм 1-ої категорії, які використовуються як джерела питного водопостачання населення (р. Дунай – м. Ізмаїл, м. Кілія; оз. Ялпуг, р. Прут), було проведено 28 досліджень на санітарно-хімічні показники та 68 досліджень на вміст залишків хлорорганічних пестицидів. Усі досліджені проби відповідали нормативним вимогам.
Води поверхневих водойм 2-ї категорії (Тілігульський та Дністровський лимани, р. Тілігул) було досліджено 5 проб на санітарно-мікробіологічні та 13 проб на санітарно-хімічні показники. Не відповідали гігієнічним вимогам 6 проб води з Дністровського лиману за санітарно-хімічними показниками.
Було відібрано 93 проби морської води на санітарно-мікробіологічні та 50 проб на санітарно-хімічні показники у визначених контрольних точках на 22-х пляжах м. Одеси та Одеської області, які мають офіційний статус. Усі досліджені проби морської води відповідали гігієнічним вимогам.
З метою проведення моніторингових досліджень на холеру обстежено 46 хворих з розладами шлунково-кишкового тракту та досліджено 74 проби з об’єктів зовнішнього середовища (вода морська – 24 проби, лиманна – 18 проб, стічна – 34 проби, у тому числі 22 проби з інфекційних стаціонарів). Холерні вібріони не виділено.
В.о. генерального директора, головний державний санітарний лікар Одеської області Віталій ГОНЧАРОВ.