ДУ «Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров`я України» інформує :

Було досліджено 9 проб питної води на санітарно-мікробіологічні показники та 9 проб питної води на санітарно-хімічні показники в м. Одеса. Усі проби відповідали вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

Всього по Одеській області було досліджено 46 проб питної води на санітарно-мікробіологічні і 38 проб на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідали вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно-мікробіологічним показникам 4 проби (8.7%).

А саме: Подільський район с.Чернече Балтської ОТГ, м.Ананьїв і по санітарно-хімічним показникам 7 проб, а саме: м.Болград, с.Чернече Балтської ОТГ, м.Ананьїв.

Води поверхневих водойм 1-ї категорії, які використовуються як джерела питного водопостачання населення, а саме: р.Дунай, р. Дністер, р. Турунчук, оз. Ялпуг було досліджено 18 проб води на санітарно-хімічні показники, в т.ч. 5 проб на вміст залишків хлорорганічних пестицидів. Усі проби відповідала гігієнічним вимогам.

Води поверхневих водойм 2-ї категорії, а саме: Дністровський лиман, Хаджибейський лиман було проведено 31 дослідження води на санітарно-хімічні показники, в т.ч. 17 досліджень води на вміст залишків хлорорганічних пестицидів. Усі досліджені проби відповідали нормативним вимогам.

В ході проведення лабораторних досліджень за станом якості морської води, у визначених контрольних точках на 22 пляжах м. Одеси та Одеської області, які мають офіційний статус, було відібрано 93 проби морської води на санітарно-мікробіологічні показники, з них 1 проба морської води за санітарно-мікробіологічними показниками не відповідала гігієнічним нормативам, а саме: м. Одеса пляж «Лузанівка» ( прибережна зона 5 м.).