Сьогодення

Результати моніторингових досліджень води на території м. Одеса та Одеської області за період з 16 по 22 серпня 2021 року.

По області було досліджено 46 проб питної води на санітарно-мікробіологічні і 38 проб – на санітарно-хімічні показники. Із них НЕ відповідали ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно-мікробіологічним показникам 4 проби (Подільський район: с. Чернече Балтської ОТГ, м. Ананьїв); по санітарно-хімічним показникам – 7 проб (м. Болград, м. Ананьїв, с. Чернече Балтської ОТГ).

Було  досліджено  18 проб вод поверхневих водойм 1-ї категорії, які використовуються як джерела питного водопостачання населення (р. Дунай, р. Дністер, р. Турунчук,  оз. Ялпуг) на санітарно-хімічні показники, в т.ч. 5 проб на вміст залишків хлорорганічних пестицидів. Усі проби  відповідали гігієнічним вимогам.   

Води поверхневих водойм 2-ї категорії (Дністровський та Хаджибейський лимани) було досліджено 31 пробу на санітарно-хімічні показники, в т.ч. 17 досліджень води на вміст залишків хлорорганічних пестицидів.  Усі досліджені проби відповідали нормативним вимогам.

Було відібрано 93 проби морської води у визначених контрольних точках на 22 пляжах м. Одеси та Одеської області, які мають офіційний статус (на санітарно-мікробіологічні показники). З них 1 проба за санітарно-мікробіологічними показниками не відповідала гігієнічним нормативам (м. Одеса, пляж «Лузанівка»).

Керівник установи, головний державний санітарний лікар Одеської області Віталій Гончаров.