За даними моніторингу рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції  по області, порівняно з попереднім тижнем, знизився   на 20,2%, у тому числі серед дітей до 17 років – на 14 %,  серед дорослих — на  29%.

              В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей  до 17 років  — 63,1%. Найуразливішою залишилась  вікова група 1-4 роки  — 45,8%.

           В організованих колективах захворюваність на гострі кишкові інфекції реєструвалась поодинокими випадками. В осередках проведено комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів з лабораторним контролем.

Вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвалась спорадичними випадками, окрім кору.

            Захворюваність на кір, порівняно з попереднім тижнем, знизилась на 22,2% за рахунок дітей, де зниження на 32%. Серед дорослого населення захворюваність залишилась практично на рівні. Показник госпіталізації також знизився на 23,2%.

             З початку року всього підтверджено діагноз кір у 1283 хворих, у тому числі діти до 17 років – 672 (52,3%).  Найуразливішими серед населення були вікові групи 5-9 років (16,7%) та дорослі (47,8%).

            Щеплювальний статус захворілих: не щеплено проти кору  84,2%,  них не щеплені за віком – 7,7% (діти до 1 року), отримали 1 дозу – 6,5%, 2 дози – 9,3%.

              З початку року зареєстровано 15 спалахів кору: с.Шевченково Кілійського району, с.Красносілка Лиманського району, м.Одеса — (побут), школа №№84, 119 та Одеський національний медичний університет; ДП «Український дитячий центр «Молода гвардія», Біляївський район — с.Нерубайське, с.Усатове, Маяки у побуті та школа №2; м.Чорноморськ (побут); Кодимський район (побут), Болградський район (побут). Під час спалахів постраждало 213 осіб, у тому числі 191 дитина.

             З початку року кір зареєстровано: у мм.Одесі (588 випадків), Чорноморську (21), Южному (7), Ізмаїлі (20), Б.Дністровську (3), районах Біляївському (175), Кілійському (110), Лиманському (70), Овідіопольському (60), Роздільнянському (34), Іванівському (24), Савранському (24), Кодимському (24), Березівському (21), Подільському (20), Ізмаїльському (14), В.Михайлівському (13), Балтському (13), Болградському (12), Тарутинському (9), Татарбунарському (7), Б.Дністровському (4), Арцизькому (3), Захарівському (2), Любашівському (2), Саратському, Ананьївському та Ширяївському – по одному.

          Загальний показник захворюваності на грип та ГРВІ, порівняно з попереднім тижнем, зріс на 4,9% за рахунок дорослого населення, де ріст на 15,4%, серед дітей незначне зростання на 1,9%. Інтенсивний показник захворюваності склав 314,8 та був нижче епідпорогу (552,1) на 42,9%.

         Серед захворілих основну питому вагу складали діти (75%). Зростання  захворюваності реєструвалось лише серед дітей 5-14 років —  на 10,3%. Знизилась захворюваність у вікових групах 0-4 роки —  на 4,1% та 15-17 років – на 10%.

             Показник госпіталізації хворих  залишився практично на рівні —  до стаціонарів госпіталізовано 205 хворих проти 202 на попередньому тижні, що складає  2,7% від загальної кількості захворілих,  у т.ч. діти – 167 (81,5%).

            З метою проведення моніторингу за станом питної води відібрані в м. Одесі 16 проб на санітарно-мікробіологічні і 14 проб на санітарно-хімічні показники відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

            Всього по Одеській області відібрано 220 проб питної води на санітарно-мікробіологічні і 145 проб на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідають  нормативним вимогам по санітарно-мікробіологічним показникам 19 проб (м.Подільськ, Балтський район, с.Оленівка, Овідіопольський район, с.Кароліно — Бугаз, Роздільнянський район, села Кам`янка, Новий Мир, Великомихайлівський район, с.Новоборисівка, Захарівський район, с.Майорське, с.м.т. Сарата) і по санітарно-хімічним показникам 28 проб (міста Подільськ, Татарбунари, Болград, Болградський район, с.Олександрівка, Овідіопольський район, с.Молодіжне, Татарбунарський район, села Тузли, Весела Балка, Безименка, Садове, Базар`янка).

            Води поверхневих водойм 1 категорії ( р. Дунай)  досліджені 4 проби на мікробіологічні показники   та  4 проби на санітарно-хімічні показники   усі відповідали  санітарним вимогам..

            В зонах   рекреації    морського    водокористування    на  22   пляжах                м. Одеси і Білгород-Дністровського, Татарбунарського, Кілійського, Овідіопольського,  Лиманського  районів  досліджені  64 проби морської води на санітарно-мікробіологічні показники  і 8 проб на  санітарно-хімічні показники  усі  відповідають  нормативним вимогам.

             На території житлової забудови проведено 40 досліджень   атмосферного повітря на вміст  оксиду  вуглецю, діоксиду азоту,  формальдегіду, пилу, аміаку,двоокису сірки, перевищення гранично допустимих  концентрацій  не встановлено.

             В ході акустичного моніторингу  на території   житлової забудови     інструментальні  вимірювання  рівнів шуму проведені  у  13 стаціонарних точках   спостереження,   перевищення    гранично — допустимих   рівнів  не  встановлено.

            В ході здійснення державного соціально-гігієнічного моніторингу   за станом  грунту  по області  на санітарно-хімічні показники проведено  досліджено 7 проб та  7 проб   на  санітарно – мікробіологічні   показники,  усі відповідали  нормативним вимогам .

              Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год., що відповідає природному фону багаторічних спостережень.

           Для вжиття відповідних заходів, інформації про всі виявлені нестандартні проби направлені до Головного управління Держпродспоживслужби  в Одеській   області, головам райдержадміністрацій та балансоутримувачам.

         Санепідситуація залишається на   контролі.