Санепідемситуація

Рівень захворюваності на гострі кишкові інфекції

За даними моніторингу рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції  в області за останній тиждень, порівняно з попереднім тижнем, знизився   на 3% за рахунок дітей, де зниження на 8,8%. У той же час серед дорослого населення захворюваність зросла на  7% (92 проти  86).

     В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей  до 17 років  – до 60%. Найуразливішою залишилась  вікова група 1-4 роки  – 47,2 %.

     В організованих колективах захворюваність на гострі кишкові інфекції реєструвалась поодинокими випадками. В осередках проведено комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів з лабораторним контролем.

   Вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвалась спорадичними випадками, окрім кору.

  Захворюваність на кір, порівняно з попереднім тижнем, знизилась на 5 випадків за рахунок дорослого населення, де зниження  на 8 випадків, серед дітей захворюваність зросла на 3 випадки. Показник госпіталізації зріс на 3 випадки.

   З початку року всього підтверджено діагноз кір у 1341 хворого, у тому числі діти до 17 років – 709 (52,9%).  Найуразливішими серед населення є вікові групи 5-9 років (16,9%) та дорослі (47,4%).

   Щеплювальний статус захворілих: не щеплено проти кору  84,2%,  них не щеплені за віком – 8% (діти до 1 року), отримали 1 дозу – 6,4%, 2 дози – 9,4%.

  Всього зареєстровано 16 спалахів кору: с.Шевченково Кілійського району, с.Красносілка, с.Кубанка (ЗОШ) Лиманського району, м.Одеса – (побут), школа №№84, 119 та Одеський національний медичний університет; ДП «Український дитячий центр «Молода гвардія», Біляївський район – с.Нерубайське, с.Усатове, Маяки у побуті та школа №2; м.Чорноморськ (побут); Кодимський район (побут), Болградський район (побут). Під час спалахів постраждало 219 осіб, у тому числі 197 дітей.

             З початку року кір зареєстровано: у мм.Одесі (613 випадків), Чорноморську (21), Южному (9), Ізмаїлі (20), Б.Дністровську (3), районах Біляївському (191), Кілійському (110), Лиманському (76), Овідіопольському (63), Роздільнянському (37), Іванівському (24), Савранському (24), Кодимському (24), Березівському (21), Подільському (20), Ізмаїльському (14), В.Михайлівському (13), Балтському (14), Болградському (12), Тарутинському (9), Татарбунарському (8), Б.Дністровському (4), Арцизькому (3), Захарівському (2), Ананьївському (2),  Любашівському (2), Саратському та Ширяївському – по одному.

    Захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції знаходилась на сезонному рівні і не перевищувала епідемічний поріг.

    З метою проведення моніторингу за станом питної води відібрані в м. Одесі 27 проб на санітарно-мікробіологічні і 18 проб на санітарно-хімічні показники відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

      Всього по Одеській області відібрано 293 проби питної води на санітарно-мікробіологічні і 216 проб на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідають  нормативним вимогам  по санітарно-мікробіологічним показникам 26 проб:(Біляївський район, села Василівка, Кагарлик, Ананьївський район, с.Гандрабури, Болградський район. с.Василівка, Ренійський район, с.Новосільське, Татарбунарський район, с.Трапівка, Тарутинський район, села Височанка, Калачівка, Богданівка, смт. Серпневе, Захарівський район, с.Мар`янівка) і по санітарно-хімічним показникам  53проби: (м. Вилкове, Ананьївський район, с.Гандрабури, Овідіопольський район, с.Доброоолександрівка, Болградський район, села Залізничне, Оксамитне, Ренійський район, села Нагірне, Котловина, смт. Миколаївка, с.А-Іванівка, смт. Сарата, Саратський район, села Михайлівка, Зоря, Кулевча, Сергіївка, Ярославка, Розівка, міста Арциз, Арциз-2, Арцизський район, села Павлівка, Мирнопілля, Татарбунарський район, села Трапівка, Борисівка, Лиман, Приморське, Білолісся, Вишневе, Рибальсьек, Кочкувате, Нерушай, Баштанівка, Глибоке, Борисівка, Жовтий Яр).

    Води поверхневих водойм 1 категорії ( р. Дунай)  проведені 6 досліджень на мікробіологічні показники   усі відповідали  санітарним вимогам.

    В зонах   рекреації    морського    водокористування    на  22   пляжах                  м.Одеси і Білгород-Дністровського, Татарбунарського, Кілійського, Овідіопольського,  Лиманського  районів  досліджені  64 проби морської води на санітарно-мікробіологічні показники  і 34 проби  на  санітарно-хімічні показники  усі  відповідають  нормативним вимогам.

  На території житлової забудови  досліджено  28 проб атмосферного повітря на вміст  оксиду  вуглецю, діоксиду азоту,  формальдегіду, пилу, аміаку,двоокису сірки, перевищення гранично допустимих  концентрацій на вміст оксиду вуглецю    встановлено у 3 пробах  ( м. Одеса).

   За даними  акустичного моніторингу  на території   житлової забудови  населених пунктів     інструментальні  вимірювання  рівнів шуму проведені  у  16 стаціонарних точках   спостереження,   перевищення    гранично – допустимих   рівнів  не  встановлено.

    В місцях  розміщення передавальних  радіотехнічних  об`єктів ( базові станції   мобільного  зв`язку) на території житлової забудови   населених пунктів області    проведено  66    інструментальних вимірювань рівнів електромагнітного випромінювання, перевищення гранично допустимих рівнів  не  встановлено.

 В ході здійснення державного соціально-гігієнічного моніторингу   за станом   грунту  на санітарно- хімічні показники   досліджено  22 проби                    та  5 проб   на  санітарно – мікробіологічні   показники,  усі відповідали  нормативним вимогам .

  Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год.

       Для вжиття відповідних заходів, інформації про всі виявлені нестандартні проби направлені до Головного управління Держпродспоживслужби  в Одеській   області, головам райдержадміністрацій та балансоутримувачам.

       Санепідситуація залишається на   контролі.