Санепідемситуація

Рівень захворюваності на гострі кишкові інфекції

Загальний рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції  по області, порівняно з попереднім тижнем, зріс на 4,9%, у тому числі серед дітей до 17 років –  на 6,7%,  серед дорослих –  на  2 випадки.

  В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років – 60,3 %. Найуразливішою залишилась  вікова група 1-4 роки, на яку прийшлося  43,6%.     

 В організованих колективах захворюваність реєструвалась поодинокими випадками. В осередках проведено повний комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів з лабораторним контролем.                 

 Згідно факторного аналізу 22,4% хворих пов’язують своє захворювання з вживанням готових домашніх страв з порушенням технології приготування та зберігання; 20,5% – з вживанням немитих овочів та фруктів; 15,2% – м’ясних продуктів, придбаних на ринках; 18,6% – молочних продуктів, придбаних на ринках в т.ч.стихійних; 9,2% –  з порушенням правил догляду за дітьми;  5,8% – риба  солона та в`ялена;  1% – морепродукти; 2,4% – яйця з недостатньою термічною обробкою та сирі.    

   Вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвалась спорадичними випадками.

  Захворюваність на кір, порівняно з попереднім тижнем, знизилась на 20,7% за рахунок дітей, де захворюваність знизилась на 40,5%, серед дорослого населення захворюваність незначно зросла на 3 випадки. Показник госпіталізації знизився на 28,6%.

   З початку року всього підтверджено діагноз кір у 1387 хворих, у тому числі діти до 17 років – 731 (52,7%).  Найуразливішими серед населення є вікові групи 5- 9 років (17,2%) та дорослі (47,5%).

   Щеплювальний статус захворілих: не щеплено проти кору  83,7%,  них не щеплені за віком – 7,9% (діти до 1 року), отримали 1 дозу – 6,5%, 2 дози – 9,8%.

  Всього зареєстровано 16 спалахів кору: с.Шевченково Кілійського району, с.Красносілка, с.Кубанка (ЗОШ) Лиманського району, м.Одеса – (побут), школа №№84, 119 та Одеський національний медичний університет; ДП «Український дитячий центр «Молода гвардія», Біляївський район – с.Нерубайське, с.Усатове, Маяки у побуті та школа №2; м.Чорноморськ (побут); Кодимський район (побут), Болградський район (побут). Під час спалахів постраждало 226 осіб, у тому числі 204 дитини.

     З початку року кір зареєстровано: у мм.Одесі (630 випадків), Чорноморську (22), Южному (9), Ізмаїлі (20), Б.Дністровську (4), районах Біляївському (198), Кілійському (110), Лиманському (85), Овідіопольському (69), Роздільнянському (39), Іванівському (24), Савранському (24), Кодимському (24), Подільському (22), Березівському (21), Ізмаїльському (15), Балтському (14), В.Михайлівському (13), Болградському (12), Тарутинському (9), Татарбунарському (8), Б.Дністровському (4), Арцизькому (3), Захарівському (2), Ананьївському (2),  Любашівському (2), Саратському та Ширяївському – по одному.

  Захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції  знаходилась на сезонному рівні і не перевищувала епідемічний поріг. 

 Всього по Одеській області відібрано 301 проба питної води на санітарно-мікробіологічні і 277 проб на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною»  по санітарно-мікробіологічним показникам 34 проби: (м. Білгород-Дністровський, Білгород-Дністровський район, с.Шабо, Біляївський район, села Вигода, Дачне, Болградський район, с. Кубей, Ізмаїльський район, с.Кислиця, Подільський район, села Мардарівка, Куяльник, Гонората, Нестоїта, Климентьово, Качурівка, М, Фонтан, Борщі, Федорівка, Липецьке, Арцизський район, с.Задунаївка, Тарутинський район, села Мотильдівка, Новоселівка, Весела Долина, Перемога, Ганнівка, Захарівський район, села Йосипівка, Росіянівка, Окнянський район, села Маяки, Ткаченко, Ширяївський район, села Чорний Кут, Катерино-Платонівка) і по санітарно-хімічним показникам 42 проби: (м. Білгород-Дністровський, Білгород-Дністровський район, с.Шабо, м. Болград, Болградський район, села Кубей, Табаки, Каракурт, Горіхівка, Виноградне, Банівка, Оксамітнне, Біляївський район, села Палійове, Градениці, Троїцьке, Іванівський район, села Павлинка, Знам`янка, Северинівка, Подільський район, села Петрівка, Мардарівка, Розалівка, Куяльник, Вишневе, Овідіопольський район, с.Роксолани, смт. Сарата, Арцизський район, села Надєждівка, Мирнопілля, Холмське, Острівне, Тарутинський район, села Рівне, Новоселівка, Вознесенівка, Мотильдівка, Ярове).

     Із 6-ти досліджених проб води поверхневих водойм 1 категорії не відповідали санітарним вимогам 2 проби: р.Дунай, м.Вилкове, вище водозабору-500 м., за  БПК-3,9 мгО2/дм3 та за вмістом заліза-0,59 мг/дм3; р.Дунай, м.Вилкове, нижче водозабору-500 м., за  БПК- 3,6 мгО2/дм3, та за вмістом заліза.

     Досліджені 5 проб  води поверхневих водойм 2 категорії на мікробіологічні показники і 1 проба- на санітарно-хімічні показники, стандартні.  

      В зонах рекреації морського водокористування на пляжах м. Одеси, Білгород-Дністровського, Татарбунарського, Овідіопольського,  Лиманського  районів  досліджені 191 проба морської води на санітарно-мікробіологічні показники і 83 проби на  санітарно-хімічні показники, відповідають  нормативним вимогам. 

     На території рекреаційних зон та житлової забудови  досліджено 11   проб атмосферного повітря на вміст  оксиду  вуглецю, діоксиду азоту,  формальдегіду, пилу, аміаку, двоокису сірки. Перевищення гранично допустимих  концентрацій на вміст оксиду вуглецю  не  встановлено.

      За даними акустичного моніторингу на території житлової забудови  населених пунктів інструментальні вимірювання  рівнів шуму проведені в 16 стаціонарних точках спостереження. Перевищення гранично-допустимого   рівня встановлено за адресою: м. Одеса, вул. Балківська/Матроський спуск.                        В місцях  розміщення передавальних  радіотехнічних  об`єктів                  (базові станції   мобільного  зв`язку) на території житлової забудови   населених пунктів області проведено 20 інструментальних вимірювань рівнів електромагнітного випромінювання. Перевищення гранично допустимих рівнів  не  встановлено.

 В ході здійснення державного соціально-гігієнічного моніторингу   за станом   грунту досліджені на санітарно- хімічні показники 18 проб  і 13 проб   на  санітарно – мікробіологічні   показники відповідали  нормативним вимогам .

    Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год.

   Для вжиття відповідних заходів, інформації про всі виявлені нестандартні проби направлені до Головного управління Держпродспоживслужби  в Одеській   області, головам райдержадміністрацій та балансоутримувачам.  

           Санепідситуація залишається на   контролі.