За даними моніторингу рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції  по області, порівняно з попереднім тижнем, зріс  на 11%, у тому числі серед дітей до 17 років – на 3 %,  серед дорослих – на  24,7%.

              В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей  до 17 років  – до 60%. Найуразливішою залишилась  вікова група 1-4 роки  -50,4 %.

           В організованих колективах захворюваність на гострі кишкові інфекції реєструвалась поодинокими випадками. В осередках проведено комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів з лабораторним контролем.

        Вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвались спорадичними випадками.

            Захворюваність на кір, порівняно з попереднім тижнем, зросла в 1,6 рази, у тому числі серед дорослого населення – в 1,6 рази, серед  дітей – також в 1,6 рази. Показник госпіталізації також зріс в 1,5 рази.

             З початку року всього зареєстровано 1288 випадків кору, у тому числі діти до 17 років – 672 (52,2%).  Найуразливішими серед населення були вікові групи 5-9 років (16,9%) та дорослі (47,9%).

            Щеплювальний статус захворілих: не щеплено проти кору  83,9%,  з них не щеплені за віком – 7,2% (діти до 1 року), отримали 1 дозу – 6,6%, 2 дози – 9,5%.

             З початку року зареєстровано 14 спалахів кору: с.Шевченково Кілійського району, с.Красносілка Лиманського району, м.Одеса – (побут), школа №№84, 119 та Одеський національний медичний університет; ДП «Український дитячий центр «Молода гвардія», Біляївський район – с.Нерубайське, с.Усатове, Маяки у побуті та школа №2; м.Чорноморськ (побут); Кодимський район (побут), Болградський район (побут). Під час спалахів постраждало 200 осіб, у тому числі 184 дитини.

         Загальний показник захворюваності на грип та ГРВІ, порівняно з попереднім тижнем, зріс на 22,8% за рахунок дитячого населення, де ріст на 38,7%, проте серед дорослого спостерігалось зниження  на 11,3%. Інтенсивний показник захворюваності склав 299,9 та був нижче епідпорогу (552,1) на 45,7%.

         Серед захворілих основну питому вагу складали діти (77,1%). Зростання  захворюваності реєструвалось у всіх вікових групах: 0-4 роки –  на 38,7%,  5-14 років –  на 32,3%, 15-17 років – в 1,6 рази .

             Показник госпіталізації хворих  залишився практично на рівні попереднього тижня –  до стаціонарів госпіталізовано 202 хворих проти 200 на попередньому тижні, що складає  2,9% від загальної кількості захворілих,  у т.ч. діти – 167 (82,7%).

            З метою проведення моніторингу за станом питної води відібрані в м. Одесі 23 проби на санітарно-мікробіологічні і 23 проб на санітарно-хімічні показники відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

           Всього по Одеській області відібрано 161 проба питної води на санітарно-мікробіологічні і  124 проби  на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідають нормативним вимогам по санітарно-мікробіологічним  показникам 12 проб ( Лиманський район села Першотравневе,   Каіри,      Трояндове,     Курісове,    смт.     Окни    СТОВ « Лан» )  і по санітарно-хімічним показникам   17 проб (Арцизський район, села Вознесенка,  Долінівка, Нови Каплани, В. Кут, Роща, Пряма Балка, смт. Тарутино,  Окнянський район села  Антонівка,  Новос амарка ).

           В зонах   рекреації  морського    водокористування    на  22   пляжах м. Одеси і Білгород-Дністровського, Татарбунарського, Кілійського, Овідіопольського,  Лиманського  районів  досліджені 64 проби морської води на санітарно-мікробіологічні показники  і 31 проба на  санітарно-хімічні показники  усі  відповідають  нормативним вимогам.

           На території житлової забудови  проведено 8 досліджень   атмосферного повітря на вміст  оксиду  вуглецю, діоксиду азоту, перевищення гранично допустимих  концентрацій  не встановлено.

          В ході акустичного моніторингу  на території   житлової забудови     інструментальні  вимірювання  рівнів шуму проведені  у 6-х стаціонарних точках   спостереження,   перевищення    гранично – допустимих   рівнів  не  встановлено.

          В ході здійснення державного соціально-гігієнічного моніторингу   за станом  грунту  по області  на санітарно-хімічні показники проведено 37 досліджень, в т.ч. в м. Одеса  проведено  27 досліджень  грунту на вміст  хлорорганічних  пестицидів на території санітарно-захисної зони  колишнього          полігону       твердих    побутових   відходів    ТПВ    №2 « Одескомунтранс»,  полях   фільтрації,   мулових     майданчиках            СБО « Північна».  За даними результатів лабораторного контролю, залишкова кількість пестицидів ДДТ, ДДЕ та гептахлору  не перевищує  гранично допустимі концентрації  згідно  вимог  ДСаНПіН 8.8.1.2.3.4-00-2001 « Допустимі  дози, концентрації, кількості та рівні вмісту пестицидів у сільськогосподарської сировині, харчових продуктах, повітрі робочої зони, атмосферному повітрі, воді водоймищ, грунті».

  Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год.

       Для вжиття відповідних заходів, інформації про всі виявлені нестандартні проби направлені до Головного управління Держпродспоживслужби  в Одеській   області, головам райдержадміністрацій та балансоутримувачам.

        Санепідситуація залишається на   контролі.