Загальний рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції  по області, порівняно з попереднім тижнем, зріс на 12,7 % , у т.ч. серед  дорослого населення  ріст на 28,8 % , серед дітей до 17 років на 2%.

               В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років – 56,6%. Найуразливішою залишилась  вікова група 1-4 роки, на яку прийшлося  47,2 %.     

              В організованих колективах захворюваність реєструвалась поодинокими випадками. В осередках проведено комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів з лабораторним контролем.                 

               Згідно факторного аналізу 15,8 % хворих пов’язують своє захворювання з вживанням готових домашніх страв з порушенням технології приготування та зберігання; 17,2 % – з вживанням немитих овочів та фруктів; 14,6 % – м’ясних продуктів, придбаних на ринках; 15,2 % – молочних продуктів, придбаних на ринках,  в т.ч. стихійних; 6,8 % –  з порушенням правил догляду за дітьми;  8,2 % – риба  солона та в`ялена; 7,5 % – морепродукти ; 7,8 % – купання в морі з ковтанням води на різних пляжах міста; 3,2 % – вживання  сирих яєць та з недостатньою термічною обробкою ;  3,7 % –  не встановлений фактор. 

             З метою проведення моніторингових досліджень на холеру обстежено 404  хворих на гострі кишкові інфекції та досліджено 92 проби з об’єктів зовнішнього середовища (вода морська – 33 проби, вода лиманна – 27 проб,  вода стічна – 32 проби, у тому числі 26 проб води інфекційних стаціонарів), холерні вібріони не виділено.

           Захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції  знаходилась на сезонному рівні і не перевищувала епідемічний поріг в жодному із районів.  

              Вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвались спорадичними випадками.

                 Захворюваність на кір за останній тиждень знизилась на 3 випадки (17  проти 20), за рахунок дорослого населення, де зниження на 5 випадків (7 проти 12),  серед дітей ріст на 2 випадки (10 проти 8). 

                 З початку року  всього зареєстровано кір у 1602 хворих,  856 серед дітей до 17 років (53,4%). Серед захворілих не щеплено проти кору 84%.  Найуразливішими серед населення залишились вікові групи 5- 9 років (17,1%) та дорослі (46,8%)      

             З метою проведення моніторингу за станом питної води за тиждень по області відібрано 78 проб води на санітарно-мікробіологічні і 48 проб на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно-мікробіологічним показникам 8 проб(м. Балта; смт Окни; Саратський район: с.Молдово; Лиманський район: с.Трояндове) і по санітарно-хімічним показникам 16 проб (Іванівський район: с.Знам`янка; Саратський район: села Світлодолинське, Кулевча та Ярославка; Арцизський район: м.Арциз, села Вознесенка, Долиновка та Мирнопілля)

           За результатами  моніторингових  лабораторних досліджень  за станом   якості морської води в місцях масового відпочинку відібрані проби  води у визначених  точках  на 22 пляжах м. Одеси і Білгород-Дністровського, Татарбунарського, Кілійського, Овідіопольського, Лиманського районів. Всі проби   відповідають  гігієнічним  вимогам.

   Води   поверхневих    водойм  1-ї   категорії ( р. Дунай)  досліджені 3 проби води на санітарно-мікробіологічні показники та  3 проби на санітарно-хімічними показники,  усі    відповідали  гігієнічним  вимогам.

        За даними  акустичного моніторингу  на території   житлової забудови  населених пунктів   інструментальні  вимірювання  рівнів шуму проведено у 14    контрольних точках,перевищення    гранично – допустимих   рівнів не    встановлено.  

          В ході здійснення  соціально-гігієнічного моніторингу, на території житлової забудови досліджено 4 проби атмосферного повітря    на вміст оксиду  вуглецю,  діоксиду  азоту, перевищення  гранично-допустимих концентрацій  не встановлено.

         В місцях розміщення передавальних радіотехнічних об`єктів проведено 45 інструментальних вимірювань рівнів електромагнітного випромінювання, перевищення гранично допустимих рівнів не встановлено.

          Радіаційний фон на території міста складає 12-14 мкР/год., що відповідає природному фону багаторічних спостережень Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год.

             Для    вжиття    відповідних    заходів,   інформації    про всі виявлені                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   нестандартні проби направлені до Головного управління Держпродспоживслужби  в Одеській   області, головам райдержадміністрацій та балансоутримувачам    тощо.  

                           Санепідситуація залишається на   контролі.