Рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції  по області, порівняно    з попереднім тижнем, зріс  на 7,6% (71проти 66), у тому числi  серед дорослих  на 3 випадки (30 проти 27), серед дiтей до 17 рокiв  на  2 випадки (41 проти 39).

        В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років – до 57,7 %. Найуразливішою залишалась  вікова група 1-4 роки (48,8 %).

         В осередках проведено комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів з лабораторним контролем.

 Захворюваність на вірусні гепатити  не реєструвалась.

 З початку року в області зареєстровано 1121 лабораторно підтверджених     випадків (методом ПЛР-діагностики) захворюваності на коронавірусну інфекцію COVID-19. Таблиця щодо захворюваності в розрізі адміністративних територій додається.

       З метою проведення моніторингу за станом питної води в м. Одеса було відібрано 11 проб питної води для дослідження на санітарно-мікробіологічні показники і 10 проб для дослідження на санітарно-хімічні показники. Всі досліджені проби відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

       Всього по Одеській області було відібрано 102 проби питної води для дослідження на санітарно-мікробіологічні і 72 проби для дослідження на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно-мікробіологічним показникам 18 проб (17.6%), а саме: Великомихайлівський район (с.Великоплоське), Окнянський район (села Антонівка, Довжанка, Ставрово, Малаївці), Татарбунарський район (с.Новоселиця) і по санітарно-хімічним показникам 19 проб (26.4%), а саме: Великомихайлівський район (села Великоплоське, Слов`яносербка),  Окнянський район (села Антонівка, Довжанка, Ставрово, Малаївці).

         Води поверхневих водойм 1-ї категорії ( р. Дунай  Ізмаїльський  район,  р.Турунчук Біляївський район) досліджено 4 проби на санітарно-мікробіологічні показники  та 4 проби   води  на санітарно-хімічні показники  ( р. Дунай  Ізмаїльський район). Всі проби відповідають нормативним вимогам.

        Води поверхневих водойм 2-ї категорії (Дністровський лиман Овідіопольський район) досліджено 2 проби води на санітарно-мікробіологічні показники   та 17 проб води на хлорорганічні пестициди. Всі проби     відповідають нормативним вимогам.

       В рекреаційних зонах Білгород-Дністровського, Кілійського, Татарбунарського районів,  пляжах м. Одеси, Лиманського, Овідіопольського районів було відібрано морської води  93 проби на мікробіологічні показники, з  них  не відповідало нормативним вимогам  – 12 проб (м. Одеса:  пляжі 13 ст. Великого Фонтану, «Аркадія», «Дельфін», «Ланжерон»); на санітарно-хімічні показники досліджено 14 проб морської води, усі проби відповідали нормативним  вимогам.

 За результатами даних лабораторного контролю  стану  забруднення атмосферного   повітря,   на   території    житлової   забудови  в  м.  Одеса  було досліджено 9 проб атмосферного повітря, перевищення гранично — допустимих концентрацій оксиду вуглецю, діоксиду азоту, пилу, формальдегіду не встановлено.

 В ході  проведення соціально-гігієнічного моніторингу за станом ґрунту,  на території  зон   відпочинку, дитячих майданчиках  та  на території  житлової    забудови   у  м. Одеса,  м. Ізмаїл, м. Подільськ, м. Кодима, смт. Ананьїв,  м. Южний,  досліджено  8 проб ґрунту на мікробіологічні  показники та 5 проб   ґрунту на  наявність   хлорорганічних   пестицидів   ( м. Одеса, Іванівський  район с. Бузинове). Всі  проби  відповідали  нормативним  вимогам.

      Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год., що відповідає природному фону багаторічних спостережень.

      Для    вжиття   відповідних    заходів,    інформації    про всі виявлені   нестандартні проби направлені до Головного управління Держпродспоживслужби  в Одеській   області.

      Санепідситуація залишається на   контролі.