Санепідемситуація

Сезон отруєнь грибами продовжується!

ДУ «Одеський ОЛЦ МОЗ України» в черговий раз попереджає щодо недопустимості вживання дикорослих грибів.

За минулі вихідні в районні лікарні у зв’язку з отруєнням грибами звернулись ще 2 пацієнти: дівчинка 8 років з Овідіопольського району та житель м.Кодима. В першому випадку мати дівчинки купляла гриби сироїжки на «Привозі»у м.Одесі , у другому-чоловік сам збирав гриби рядовки в місцевому лісі. Таким чином, кількість людей в Одеській області, постраждалих від вживання грибів, станом на 10 листопада склала 36 осіб. Для порівняння – протягом  останніх трьох років з 2017 по 2019 років було зареєстровано 22 отруєння, тобто менше, ніж в поточному році за  період з 28 жовтня по 10 листопада.

      Більшість людей, які купляли гриби на ринках та в місцях стихійної торгівлі, навіть не знали назви  грибів, які купили ( говорять:схожі на печериці,  сироїжки тощо). У 2018році була ситуація, коли потерпілий збирав гриби, звіряючись з картинкою в  інтернеті.

      Люди, які самостійно збирають гриби, мають «залізний» аргумент, що вони досконало знають гриби, збираючи їх з самого дитинства.  

Вони забувають, що на  їстівні гриби є багато схожих отруйних і їх нелегко відрізнити.Ще один недолік грибів – це їх здатність накопичувати шкідливі речовини. Вони як губка поглинають їх із навколишнього середовища (з ґрунту, води і навіть повітря). В грибах, які виросли на забруднених територіях і поблизу них, виявляються солі важких металів, пестициди, радіоактивні частинки та інші шкідливі речовини, причому що більший гриб, то більше в ньому накопичується отруйних для організму людини речовин

В  котре звертаємо Вашу увагу, що недопустимо давати гриби дітям. Серед 9 дітей віком від 2(!) до 17 років, які вживали гриби в цьому році,  один випадок закінчився трагічно  – дитина померла.

 

Всім, хто полюбляє гриби, ще раз варто задуматись, чи варте власне здоров’я хвилинного задоволення від споживання грибів.