📋 З 13 по 15 червня у м. Київ проходив семінар «Заходи популяризації здорового способу життя для дітей шкільного віку та їхніх сімей: здорове харчування та боротьба з тютюном», який було організовано Міністерство охорони здоров’я України, Центр громадського здоров’я України під егідою World Health Organization Ukraine та ініціативою Європейського регіонального бюро ВООЗ з профілактики і контролю неінфекційних захворювань.

Одеський обласний центр контролю та профiлактики хвороб представляла лікар з з гігієни дітей та підлітків відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних хвороб Аліса Сойнікова.

Метою семінару було підвищення рівня знань та навичок учасників щодо профілактики неінфекційних захворювань, заохочення до здорового харчування та боротьби з тютюнопалінням серед дітей шкільного віку.

Присутні змогли підвищити рівень знань про здорове харчування (зокрема, збалансований раціон, проблеми доданого цукру, надмірного вживання кухонної солі, шкідливості транс жирів тощо).

Під час групової роботи було обговорено як наявні проєкти та плани, так і подальші кроки та ресурси щодо боротьби з тютюнопалінням в Україні.

Учасники семінару ознайомились з методикою донесення ефективних меседжів дітям шкільного віку, їхнім сім’ям та громадам щодо популяризації здорового способу життя, зокрема, профілактики неінфекційних захворювань, здорового харчування та боротьби з тютюнопалінням.