Санепідемситуація

Сибірська виразка

Державна установа «Одеський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» (надалі Центр) інформує, що на території Одеської області зареєстровано п’ять випадків захворювання на сибірську виразку. 
При проведенні епідеміологічного розслідування фахівцями Центру встановлено, що всі захворілі приймали участь у забої та розробці хворої тварини у приватної особи в с. Міняйлівка, Саратського району. 
Всі хворі були госпіталізовані до інфекційного відділення КУ «Саратська центральна районна лікарня», де після огляду лікарем-інфекціоністом захворілим встановлено попередній діагноз «Сибірська виразка», призначено курс лікування. 
За результатами лабораторних досліджень проведених референс – лабораторією ДЗ «Центру громадського здоров’я МОЗ України» 02 жовтня 2018 року в одному випадку підтверджено захворювання на сибірку. Іншим хворим встановлено діагноз сибірка клініко – епідеміологічно. 
Випробувальним центром Одеської регіональної державної лабораторії державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в Одеській області отримано позитивний результат на сибірку зразків м’яса хворої тварини та грунту, з місця забою тварини.
Відповідно до наказу МОЗ України від 09.07.2003 року № 314 «Про заходи з профілактики захворювань на сибірку» фахівцями Центру ДУ «Одеського обласного лабораторного центру МОЗ України» спільно з Держпродспоживслужбою в Одеській області вживається комплекс протиепідемічних та протиепізоотичних заходів з метою недопущення поширення інфекції за межі населеного пункту. 
У вогнищі проведена заключна дезінфекція, за контактними особами встановлено медичне спостереження та призначено антибіотикотерапію.
02.10.2018 року проведено позачергове засідання районної комісії з питань ТЕБ та НС, та затверджено комплекс заходів щодо локалізації та ліквідації вогнища сибірської виразки.

Ситуація знаходиться під контролем.