З метою проведення моніторингу за   станом   питної води в м.Одеса  в період з 03.09.2020 по 10.09.2020р було  досліджено  12 проб питної води  на санітарно-мікробіологічні показники та 11 проб на санітарно-хімічні показники. Усі  досліджені проби   питної води  відповідали вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

           В Одеській області всього було  досліджено   88 проб питної води  на санітарно-мікробіологічні і 61 проба  на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно-мікробіологічним показникам 4 проби (4.5%), а саме: м.Роздільна, Окнянський   район   (с.Новосамарка) і   по   санітарно-хімічним  показникам 6 проб (9.8%), а саме: міста Татарбунари, Роздільна, Окнянський район (с.Іванівка).

          В зонах рекреації  морського водокористування на пляжах  м. Одеси  та   Одеської області ( Овідіопольський, Лиманський, Білгород-Дністровський, Кілійський, Татарбунарський райони)  було  досліджено 93 проби морської води на санітарно-мікробіологічні показники, з них не відповідало нормативним  вимогам  15 проб ( м. Одеса пляжі 13ст. В. Фонтану, «Дельфін», «Ланжерон», «Відрада», «Лузанівка»).

  На санітарно-хімічні показники  було досліджено 30 проб морської води. Усі досліджені проби відповідали гігієнічним вимогам.

   Води поверхневих водойм 1-ї категорії, які використовуються як джерела питного водопостачання населення, а саме: р.Дунай в Ізмаїльському та Кілійському районах, р.Турунчук в Біляївському районі, оз.Ялпуг в Болградському районі, було досліджено 6 проб води на санітарно-мікробіологічні показники та 8 проб води на вміст хлорорганічних пестицидів  (р. Дунай в Кілійському та Ренійському  районах, оз. Ялпуг  в болградському районі). Усі  досліджені  проби  відповідали гігієнічним вимогам.

      Води водойм 2-ї категорії  ( Дністровський лиман ) було досліджено  2 проби води  на санітарно-мікробіологічні  показники. Усі досліджені проби відповідали гігієнічним вимогам.

В ході  здійснення  державного  соціально-гігієнічного моніторингу в галузі  охорони   атмосферного  повітря,  на  території  житлової   забудови  м.  Подільськ, м. Болград, м. Рені, смт. Нові Біляри  Лиманського району  було досліджено 4 проби. Перевищення гранично – допустимих концентрацій по вмісту оксиду вуглецю, діоксину сірки, пилу, аміаку. формальдегіду   не встановлено.

За даними акустичного  моніторингу, у  контрольних точках  на території  житлової   забудови    біля   автомагістралей   в м.Болград, м.Рені, м. Біляївка, м. Роздільна, смт.Велико-Михайлівка було проведено 18 інструментальних  вимірювань рівнів шуму, перевищення гранично-допустимих рівнів не  встановлено.

   На території житлової забудови м. Одеса  в місцях розміщення базових станцій мобільного зв`язку було проведено 74 інструментальних вимірювань рівнів електромагнітного випромінювання, перевищення гранично допустимих рівнів не встановлено.

    За  даними моніторингових досліджень  стану ґрунту,  проведеного  у визначених  контрольних точках  на території  зон   відпочинку, житлової забудови  у м. Болград, м. Рені, м. Біляївка, смт. Ширяєво  було досліджено  8  проб  грунту  на санітарно- мікробіологічні показники. Усі досліджені проби   відповідали  нормативним вимогам.  На наявність залишків  хлорорганічних пестицидів у грунті  в  смт. Іванівка  було проведено  14 досліджень грунту. Усі досліджені проби  відповідають нормативним вимогам.

          Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год., що відповідає природному фону багаторічних спостережень.

          Для   вжиття   відповідних   заходів,  інформації про всі виявлені нестандартні проби направлені до  міських, районних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Головного управління Держпродспоживслужби  в Одеській   області.