З метою проведення моніторингу за станом питної води в м.Одеса в період з 03.09.2020 по 10.09.2020р було досліджено 12 проб питної води на санітарно-мікробіологічні показники та 11 проб на санітарно-хімічні показники. Усі досліджені проби питної води відповідали вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».
В Одеській області всього було досліджено 88 проб питної води на санітарно-мікробіологічні і 61 проба на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно-мікробіологічним показникам 4 проби (4.5%), а саме: м.Роздільна, Окнянський район (с.Новосамарка) і по санітарно-хімічним показникам 6 проб (9.8%), а саме: міста Татарбунари, Роздільна, Окнянський район (с.Іванівка).
В зонах рекреації морського водокористування на пляжах м. Одеси та Одеської області ( Овідіопольський, Лиманський, Білгород-Дністровський, Кілійський, Татарбунарський райони) було досліджено 93 проби морської води на санітарно-мікробіологічні показники, з них не відповідало нормативним вимогам 15 проб ( м. Одеса пляжі 13ст. В. Фонтану, «Дельфін», «Ланжерон», «Відрада», «Лузанівка»).
На санітарно-хімічні показники було досліджено 30 проб морської води. Усі досліджені проби відповідали гігієнічним вимогам.
Води поверхневих водойм 1-ї категорії, які використовуються як джерела питного водопостачання населення, а саме: р.Дунай в Ізмаїльському та Кілійському районах, р.Турунчук в Біляївському районі, оз.Ялпуг в Болградському районі, було досліджено 6 проб води на санітарно-мікробіологічні показники та 8 проб води на вміст хлорорганічних пестицидів (р. Дунай в Кілійському та Ренійському районах, оз. Ялпуг в болградському районі). Усі досліджені проби відповідали гігієнічним вимогам.
Води водойм 2-ї категорії ( Дністровський лиман ) було досліджено 2 проби води на санітарно-мікробіологічні показники. Усі досліджені проби відповідали гігієнічним вимогам.
В ході здійснення державного соціально-гігієнічного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря, на території житлової забудови м. Подільськ, м. Болград, м. Рені, смт. Нові Біляри Лиманського району було досліджено 4 проби. Перевищення гранично – допустимих концентрацій по вмісту оксиду вуглецю, діоксину сірки, пилу, аміаку. формальдегіду не встановлено.
За даними акустичного моніторингу, у контрольних точках на території житлової забудови біля автомагістралей в м.Болград, м.Рені, м. Біляївка, м. Роздільна, смт.Велико-Михайлівка було проведено 18 інструментальних вимірювань рівнів шуму, перевищення гранично-допустимих рівнів не встановлено.
На території житлової забудови м. Одеса в місцях розміщення базових станцій мобільного зв`язку було проведено 74 інструментальних вимірювань рівнів електромагнітного випромінювання, перевищення гранично допустимих рівнів не встановлено.
За даними моніторингових досліджень стану ґрунту, проведеного у визначених контрольних точках на території зон відпочинку, житлової забудови у м. Болград, м. Рені, м. Біляївка, смт. Ширяєво було досліджено 8 проб грунту на санітарно- мікробіологічні показники. Усі досліджені проби відповідали нормативним вимогам. На наявність залишків хлорорганічних пестицидів у грунті в смт. Іванівка було проведено 14 досліджень грунту. Усі досліджені проби відповідають нормативним вимогам.
Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год., що відповідає природному фону багаторічних спостережень.
Для вжиття відповідних заходів, інформації про всі виявлені нестандартні проби направлені до міських, районних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області.