З метою проведення моніторингу за   станом   питної води в м.Одеса  в період з 03.12.2020 по 10.12.2020р було  досліджено  17 проб питної води  на санітарно-мікробіологічні показники. та 16 проб питної води на санітарно-хімічні показники. Усі проби  відповідали вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

        В Одеської області всього було досліджено 101 пробу питної води  на санітарно-мікробіологічні і 97 проб питної води на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по  санітарно-хімічним  показникам 14 проб  ( 14,4 %), а саме:   м. Татарбунари, м. Болград,  Саратський  район  ( села  Кулевча, Сергіївка), Арцизький район ( села Мирнопілля, Павлівка, Вишняки, Надеждівка). Усі проби питної води  по санітарно-мікробіологічним показникам відповідають гігієнічним вимогам.              

         Води поверхневих водойм 1-ї категорії, які використовуються як джерела питного водопостачання населення, а саме: р. Дністер, р. Турунчук  в Біляївському районі, р. Дунай   в   Кілійському та Ренійському   районах,  оз. Ялпуг в Болградському районі,  було досліджено 24  проби води  на санітарно-мікробіологічні показники та 11 проб  води на санітарно-хімічні показники. в т.ч. на  вміст хлорорганічних  пестицидів. Усі  досліджені  проби  відповідали гігієнічним вимогам.

      Води водойм 2-ї категорії  ( Хаджибейський   лиман ) було  досліджено  17 проб  води  на санітарно-мікробіологічні  показники та 2 проби води  на вміст хлорорганічних пестицидів. Усі досліджені проби відповідали гігієнічним вимогам.

      В ході  здійснення  державного  соціально-гігієнічного моніторингу в галузі  охорони   атмосферного  повітря,  на  території  житлової   забудови    в містах  Одеса,  Подільськ, Роздільна, Рені,  Болград   було досліджено 12 проб. Перевищення гранично  допустимих концентрацій по вмісту оксиду вуглецю,  пилу, діоксиду азоту, сірчистого ангідриду, формальдегіду, свинцю   не встановлено.

За даними акустичного  моніторингу, у  контрольних   точках  на   території  житлової  забудови   біля  автомагістралей  в м. Роздільна, м. Рені, м. Подільськ, м. Кілія,  смт. Іванівка, смт.Великомихайлівка було проведено 22інструментальних вимірювання рівнів шуму, перевищення гранично –допустимих рівнів   не встановлено.

    Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год., що відповідає природному фону багаторічних спостережень.  

         Для   вжиття   відповідних   заходів,  інформації про всі виявлені                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   нестандартні проби направлені до  міських, районних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Головного управління Держпродспоживслужби.