З метою проведення моніторингу за   станом   питної води в м.Одеса  в період з 10.09.2020 по 17.09.2020р було  досліджено  13 проб питної води  на санітарно-мікробіологічні показники та 13 проб на санітарно-хімічні показники. Усі досліджені проби  відповідали вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

        По Одеській області всього було відібрано 98 проб питної води для дослідження на санітарно-мікробіологічні і 81 проба для дослідження на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідають  вимогам   ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно-мікробіологічним показникам 3 проби (3.0%), а саме: м.Білгород-Дністровський і по санітарно-хімічним показникам 13 проб (16.0%), а саме: міста Болград, Татарбунари, смт.Сарата, Кілійський район (м.Вилкове), Роздільнянський район (с.Степанівка), Ізмаїльський район (с.Кам`янка).

            В зонах рекреації  морського водокористування на пляжах  м. Одеси  та Одеської області ( Овідіопольський, Лиманський, Білгород-Дністровський, Кілійський, Татарбунарський райони)  було  досліджено 93 проби морської води на санітарно-мікробіологічні показники, з них не відповідало нормативним  вимогам  15 проб  ( м. Одеса  пляжі  «Дельфін», «Ланжерон», «Відрада», «Лузанівка»).  На санітарно-хімічні показники  було досліджено 27 проб морської води. Усі досліджені проби відповідали гігієнічним вимогам.

            Води поверхневих водойм 1-ї категорії, які використовуються як джерела питного водопостачання населення, а саме: р.Дунай в Ізмаїльському  районі, р. Турунчук, р. Дністер  в Біляївському районі,  було досліджено 23 проби води на санітарно-мікробіологічні показники та 23 проби води на вміст хлорорганічних пестицидів. Усі  досліджені  проби  відповідали гігієнічним вимогам.

       Води  водойм 2-ї категорії (Дністровський лиман, Хаджибейський лиман) було досліджено 10 проб води на санітарно-мікробіологічні  показники. Усі досліджені проби відповідали гігієнічним вимогам.

 В ході  здійснення  державного  соціально-гігієнічного моніторингу в галузі  охорони   атмосферного  повітря,  на  території  житлової   забудови  м. Одеса та смт. Ширяєво  було досліджено 22 проби. Перевищення гранично  допустимих концентрацій по вмісту оксиду вуглецю, діоксиду сірки, діоксиду азоту, пилу  не встановлено.

За даними акустичного  моніторингу, у  контрольних точках  на території  житлової   забудови    біля    автомагістралей   в м. Одеса, м. Ізмаїл   було проведено 14 інструментальних  вимірювань рівнів шуму, перевищення гранично допустимих рівнів  встановлено в 2-х випадках в м. Одеса.

   За  даними моніторингових досліджень  стану ґрунту,  проведеного  у визначених  контрольних точках  на території  зон   відпочинку, житлової забудови  у містах Біляївка,  Ізмаїл,  Подільськ та  смт. Кодима було досліджено  15  проб  грунту  на санітарно- мікробіологічні показники.

   Усі досліджені проби   відповідали  нормативним вимогам.  На наявність залишків  хлорорганічних   пестицидів у грунті   в  м. Подільськ,  смт.  Кодима,    с. Малий Фонтан  Подільського  району   було проведено  14 досліджень грунту. Усі досліджені проби  відповідали нормативним вимогам.

       Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год., що відповідає природному фону багаторічних спостережень.

          Для   вжиття   відповідних   заходів,  інформації про всі виявлені нестандартні проби направлені до  міських, районних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Головного управління Держпродспоживслужби  в Одеській   області.