З метою проведення моніторингу за станом питної води в м. Одеса в період з 21.05.2020р по 28.05.2020 було відібрано 6 проб питної води для дослідження на санітарно-мікробіологічні показники і 7 проб для дослідження на санітарно-хімічні показники. Всі досліджені проби відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

       Всього по Одеській області було відібрано 114 проби питної води для дослідження на санітарно-мікробіологічні і 84 проб для дослідження на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по мікробіологічним показникам 20 проб – (17.5%), а саме: Білгород-Дністровський район (с.Шабо), Ананьївський район (с.Гандрабури), Саратський район (с. Фараонівка), Татарбунарський район  (с.Весела Балка), Тарутинський район (смт. Березине) і по санітарно-хімічним показникам 27 проб- (32.1%), а саме: м. Болград, Білгород-Дністровський район (с.Шабо), Кілійський район (м.Вилкове, с. Приморське), Ананьївський район (с.Гандрабури), смт. Сарата, Саратський район (села Світлодолинське, Мирнопілля, Кулевча, Сергіївка).

                     Води поверхневих водойм І категорії (о.Ялпуг-Болградський район, р.Дунай-Ренійський та Кілійський райони )  досліджені  8 проб на санітарно-хімічні показники , 1 проба не  відповідає нормативним вимогам с.Приморське (Дунай-Сасик).

        Води поверхневих водойм ІІ категорії у Саратському, Овідіопольськиму, Білгород-Дністровському районах досліджено : 6 проб на санітарно-хімічні показники, 3 не   відповідають   нормативам   (Дністровський    лиман,  р. Барабойка), 6 проб на мікробіологічні показники, відповідають нормативам, 2 проби (Дністровський лиман) на наявність хлорорганічних  пестицидів, відповідають нормативам  .

        Води морської було відібрано: в рекреаційних зонах Білгород-Дністровського, Кілійського, Татарбунарського районів ,  пляжах м. Одеси, Лиманського, Овидіопольського районів  –   98 проб на мікробіологічні показники та 40  проб на санітарно-хімічні показники. За мікробіологічними показниками на всіх пляжах міста Одеси проби морської води не відповідають нормативам.

         В ході державного соціально-гігієнічного моніторингу за станом атмосферного повітря на території житлової забудови м. Одеса було  проведено дослідження 20 проб атмосферного повітря, перевищення гранично – допустимих концентрацій  не виявлено.

   У ході   акустичного   моніторингу,  на   території   житлової забудови   у смт. Іванівка було проведено 2 інструментальних  вимірювання рівнів шуму, перевищення  гранично – допустимих рівнів не   встановлено.

  В ході державного соціально-гігієнічного моніторингу за станом ґрунту  на території житлової забудови  було проведено  дослідження 14 проб ґрунту на мікробіологічні показники у Саратському, Арцизському, Овідіопольському, Лиманському, Ширяївському, Кілійському районах, відповідали нормативам. На наявність хлорорганічних пестицидів досліджено 5 проб ґрунту – Саратський, Овідіопольський райони, перевищення гранично – допустимих концентрацій  не виявлено.

         Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год., що відповідає природному фону багаторічних спостережень.

       Для    вжиття   відповідних    заходів,    інформації    про всі виявлені                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   нестандартні проби направлені до Головного управління Держпродспоживслужби  в Одеській   області   тощо.