Санепідемситуація

Стан  питної води в м.Одеса  в період з 27.08.2020 по 03.09.2020р

З метою проведення моніторингу за   станом   питної води в м.Одеса  в період з 27.08.2020 по 03.09.2020р було  досліджено  1 пробу питної води  на санітарно-мікробіологічні показники. яка  відповідала вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

    В Одеській області всього було  досліджено  69 проб питної води  на санітарно-мікробіологічні і 50 проб  на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно-мікробіологічним показникам 6 проб (8.7%), а саме: Білгород-Дністровський район (села   Приморське,   Ст. Царичанка,  Царичанка),  Окнянський   район ( смт. Окни, с.Чорна) і по санітарно-хімічним показникам 6 проб (12.0%), а саме: Іванівський район (села Амбарів, Романовка, Стрюково, Ульянівка, Петрівка, Антонюки).

   В зонах рекреації  морського водокористування на пляжах  м. Одеси  та   Одеської області ( Овідіопольський, Лиманський, Білгород-Дністровський, Кілійський, Татарбунарський райони)  було  досліджено 93 проби морської води на санітарно-мікробіологічні показники, з них не відповідало нормативним  вимогам  1 проба  ( м. Одеса,  пляж 16ст. В. Фонтану).

  На санітарно-хімічні показники  було досліджено 25 проб морської води. Усі досліджені проби відповідали гігієнічним вимогам.

  Води поверхневих водойм 1-ї категорії, які використовуються як джерела питного водопостачання населення, а саме: р.Дунай в Ізмаїльському та Кілійському районах, р. Турунчук в Біляївському районі,  було досліджено  8 проб води на санітарно-мікробіологічні показники та 8 проб  води на вміст хлорорганічних пестицидів  (р. Дунай в Кілійському районі). Усі  досліджені  проби  відповідали гігієнічним вимогам.

 Води водойм 2-ї категорії  ( Дністровський лиман ) було досліджено  2 проби води  на санітарно-мікробіологічні  показники. Усі досліджені проби відповідали гігієнічним вимогам.

В ході  здійснення  державного  соціально-гігієнічного моніторингу в галузі  охорони   атмосферного  повітря,  на  території  житлової   забудови  м.  Подільськ, м. Южне, смт. Ананьїв, смт. Захарівка  було досліджено 5 проб. Перевищення гранично – допустимих концентрацій по вмісту оксиду вуглецю, діоксину сірки. пилу  не встановлено.

За даними акустичного  моніторингу, у  контрольних точках  на території  житлової   забудови    біля    автомагістралей   в  смт. Іванівка було проведено 4 інструментальних  вимірювань рівнів шуму, перевищення гранично-допустимих рівнів не  встановлено.

   На території житлової забудови м. Одеса, селах  Велико-Михайлівського  району ( Новопетрівка, Новоселівка, Тростянець, Великокомарівка, Новосавицьке), смт. Захарівка та в селах Захарівського району (Глибокий Яр, Василівка, Мар`янівка), смт.Ширяєве та в селах  Ширяївського району (Макарове, Чогодарівка, Григорівка, Олександрівка)  в місцях розміщення базових станцій мобільного зв`язку було проведено 68 інструментальних вимірювань рівнів електромагнітного випромінювання, перевищення гранично допустимих рівнів не встановлено.

Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год., що відповідає природному фону багаторічних спостережень.

     Для   вжиття   відповідних   заходів,  інформації про всі виявлені нестандартні проби направлені до  міських, районних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Головного управління Держпродспоживслужби  в Одеській   області.