З метою проведення моніторингу за станом питної води в м.Одеса в період з 27.11.2020р по 03.12.2020р було досліджено 4 проби питної води на санітарно-мікробіологічні показники та 4 проби питної води на санітарно-хімічні показники. Усі проби відповідали вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

По Одеській області всього було досліджено 68 проб питної води на санітарно-хімічні показники і 59 проб питної води на санітарно-мікробіологічні. Із них не відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» за санітарно-хімічними показниками – 30 проб питної води (44,1%), а саме: Болградський (м.Болград), Миколаївський (с.Новопетрівка), Арцизький (м.Арциз, сс.Вознесенка, Вишняки, Веселий Кут, Надеждівка, Нові Каплани, Делень) райони. По санітарно-мікробіологічним показникам відхилень від нормативних вимог виявлено не було.

В ході здійснення державного соціально-гігієнічного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря на території житлової забудови м.Одеса, смт.Біляївка було досліджено 7 проб. Перевищень гранично допустимих концентрацій по вмісту оксиду вуглецю, пилу, діоксиду азоту, формальдегіду, сірчистого ангідриду не встановлено.

За даними акустичного моніторингу, у контрольних точках на території житлової забудови біля автомагістралей в м.Одеса, смт.Великомихайлівка, Доброслав було проведено 14 інструментальних вимірювань рівнів шуму, перевищення гранично-допустимих рівнів не встановлено.

Радіаційний фон на території області складає 12-14мкР/год., що відповідає природному фону багаторічних спостережень.

Для вжиття відповідних заходів, інформації про всі виявлені нестандартні проби направлені до міських, районних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Головного управління Держпродспоживслужби.

За минулий тиждень екстрених повідомлень щодо отруєнь грибами до ДУ «Одеський обласний лабораторний центр МОЗ України» не надходило.