З метою проведення моніторингу за станом питної води в період з 05.12.2019р по 12.12.2019р було відібрано в м. Одесі 16 проб на санітарно-мікробіологічні показники і 14 проб на санітарно-хімічні показники. Всі досліджені проби відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10«Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

       Всього по Одеській області було відібрано 109 проб питної води на санітарно-мікробіологічні і 78 проб на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно-мікробіологічним показникам 0 проб, і по санітарно-хімічним показникам проб 13(16.7%), а саме: міста Арциз, Вилкове, Біліївський район (с.Троїцьке

     Води поверхневих водойм 1 категорії (р.Дунай, р.Дністр, р. Турунчук,  оз. Ялпуг) на санітарно-хімічні показники  ( хлорорганічні пестициди) було  проведено 112 досліджень, усі  відповідали  нормативним    вимогам.

    Води поверхневих водойм 2-ї категорії  (Дністровський лиман. Хаджибейський лиман) на  санітарно-хімічні показники було  досліджено  7 проб,  перевищення  гранично допустимих концентрацій по вмісту хлоридів встановлено у 6 пробах.

   За ході акустичного моніторингу,  у визначених контрольних точках на  території  житлової забудови біля  автомагістралей з інтенсивним рухом транспорту в м. Біляївка та в смт. Іванівка було проведено 8 інструментальних вимірювань рівнів шуму, перевищення   гранично   допустимих   рівнів  не встановлено.

         За даними моніторингу за станом  грунту,   на  території житлової забудови  м. Біляївка   на   санітарно-мікробіологічні показники  було  проведено 5 досліджень  грунту та  на паразитологічні показники – 6 досліджень,     усі  відповідали гігієнічним вимогам.

       Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год, що відповідає природному фону багаторічних спостережень.

       Для вжиття відповідних заходів, інформації про всі виявлені нестандартні проби направлені до Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області, головам райдержадміністрацій та балансоутримувачам.