Фахівці ДУ «Одеський ОЦКПХ МОЗ» взяли участь у тренінгу «Впровадження методики визначення чутливості до антибіотиків EUCAST та системи внутрішнього контролю якості в практичну діяльність мікробіологічних лабораторій закладів охорони здоров’я». Захід відбувся за пропозицією та за підтримки ВООЗ World Health Organization (WHO) у Києві.

Під час тренінгу учасники розглянули питання сучасних підходів до визначення та оцінки чутливості мікроорганізмів до антимікробних препаратів, визначення механізмів резистентності та їх клінічна значимість. Також обговорили основні принципи розбудови національної мережі дозорного епіднагляду за антимікробною резистентністю, як складової міжнародних мереж епіднагляду за резистентністю до протимікробних препаратів CAESAR (мережа у епіднагляду за резистентністю до протимікробних препаратів Центральній Азії та Східній Європі) та GLASS (Глобальна система з нагляду за стійкістю до протимікробних препаратів).

У тренінгу взяли участь завідувачі бактеріологічних (мікробіологічних) лабораторій, лікарі-бактеріологи (бактеріологи) з усієї України.

Рубрики: Новини