У випадку надзвичайних ситуацій, коли є перебої з централізованим водопостачанням, або загроза підтоплень та забруднення джерел питної води, з метою профілактики отруєнь та діарейних захворювань ВООЗ, в першу чергу, рекомендує використовувати бутильовану (фасовану питну) воду, а вже за її відсутності перелічуються альтернативні заходи вирішення проблеми.

ℹ️ Фасована питна вода (далі – ФПВ) сьогодні є найбільш популярною альтернативою колодязної або водопровідної.

Згідно ст.1 Закону України «Про питну воду та питне водопостачання», ФПВ – це питна вода підземних джерел питного водопостачання або питна вода централізованого питного водопостачання, додатково оброблена з метою поліпшення її якості, у герметичній тарі. ФПВ не повинна вміщувати ароматизаторів, харчових або харчовкусових речовин.

ФПВ можна вживати дітям з перших днів життя і до 3 років для фізіологічних, санітарно-гігієнічних та господарсько-побутових потреб у тих випадках, якщо вона відповідає таким вимогам, не обробляється реагентами, не вміщує консервантів і не є штучно мінералізованою; фасується у скляну тару з позначенням на етикетці терміну її придатності та умов зберігання після розгерметизації тари згідно результатів державної санітарно-епідеміологічної експертизи цієї води.

☝️ При покупці ФПВ завжди перевіряйте її терміни зберігання і звертайте увагу на стан пляшки. Якщо Ви помітили, що ємність деформована або була порушена цілісність упаковки, а сама рідина має підозрілу каламутність або осад – такий товар купувати не слід.

❗️ Основні правила зберігання ФПВ:

— воду в бутилях ні в якому разі не можна зберігати під прямими сонячними променями;

— зберігати воду необхідно при температурі від 0°С до 25°С;

— воду краще зберігати у світлому, провітрюваному приміщенні;

— заборонено зберігати бутилі біля батареї при увімкненому опаленні;

— закриті бутилі з водою зберігаються не більше 6 місяців з дати виготовлення;

— як правило, після відкриття бутиля з водою, термін зберігання води становить 10-14 днів;

— у холодну погоду, забороняється залишати бутилі з водою на морозі;

— для використання води у бутилях, застосовуйте аксесуари, які пройшли санітарну обробку або передпродажну підготовку (кулера, помпи).