Кожного року в області реєструються випадки, коли нерадиві батьки дають своїм дітям дикорослі гриби, що призводить до погіршення стану їх здоров’я та до госпіталізації. Підтвердженням того є госпіталізація двох дітей віком 9 і 12 років, які 29 жовтня потрапили в реанімаційне відділення Одеської обласної дитячої лікарні після того, як скуштували смажені гриби. Гриби, схожі на дощовики, були зібрані декілька днів назад у лісосмузі біля села Фонтанка, до приготування зберігались декілька днів. Діти вживали їх пізно ввечері і буквально через декілька годин у них проявились симптоми отруєння: нудота блювання. В даний час діти продовжують лікування в стаціонарі.

❗️ Фахівці ДУ “Одеський обласний центр контролю та профiлактики хвороб МОЗ України” нагадують!

Шановні батьки! Завжди пам’ятайте про наслідки вживання дикорослих грибів і ні в якому разі не ризикуйте здоров’ям своїх дітей.

? Гриби – це справжнє джерело вітамінів і корисних речовин, які необхідні нашому організму. Але гриби є важко перетравлюваним продуктом, їх вживання не рекомендується дітям, вагітним і годуючим жінкам, особам із захворюваннями шлункового тракту. У дитячому організмі ще немає необхідної кількості ферментів для їх перетравлення, саме тому не рекомендується годувати будь-якими грибами дітей до 12 років. Діти важко переносять отруєння грибами, і відсоток смертельних випадків тут найбільш високий.

Під час сезону грибів батьки мають розповісти дітям про небезпеку неконтрольованого збирання та вживання дикорослих грибів.

Гриби є специфічним продуктом. Клітковина хітин, що входить до їхнього складу, майже не перетравлюється у шлунково-кишковому тракті людини, тому гриби можуть викликати проблеми із травленням.

❗️ Найкраще відмовитися від споживання дикорослих грибів, замінивши їх грибами, вирощеними в промислових умовах.

❗️ Заради безпеки життя здоров’я слід утримуватись від купівлі дикорослих грибів на стихійних ринках.

❗️ За наявності будь-якого симптому отруєння дикорослими грибами слід негайно звернутись до лікаря.

Категорії: Новини