Сьогодення

Щодо моніторингу основних показників стану навколишнього середовища у закладах дошкільної та загальної середньої освіти Одеської області у 2020 році.

Моніторинг базових показників стану навколишнього середовища у закладах освіти  є важливою ланкою при оцінці факторів впливу оточуючого середовища на здоров’я дітей та подальшої розробки програм покращення умов навчання та перебування дітей у навчальних закладах, планів оздоровчих заходів щодо зміцнення здоров’я дитячого населення регіону.

Фахівцями ДУ «Одеський лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» (далі -Центр) незважаючи на тривалі обмеження в роботі закладів освіти через карантин, протягом 2020 року проводився  лабораторний моніторинг   основних показників навколишнього середовища, які впливають на  стан здоров’я дітей, у закладах дошкільної та загальної середньої освіти області.

Протягом 2020 року спеціалістами  Центру в закладах освіти  було відібрано та  досліджено  1030 проб питної води за санітарно-хімічними показниками, з них 98 проб виявились з відхиленнями, що складає 9,5%; 1794 проби за мікробіологічними показниками, з них 172 проби з відхиленнями (9,6%).

На калорійність було досліджено 394 проби готових страв, відхилення встановлено в 4,3%; досліджено 1 151 проба готових страв  за мікробіологічними показниками, не відповідали нормативним вимогам – 2,3% проб. При дослідженні 8 761 змивів із обладнання, інвентаря, посуду, санодягу та рук персоналу – встановлено бактеріальне забруднення в 2,6% випадків.

В 323 навчальних закладах проведено 6 956 досліджень мікроклімату, з них не відповідали нормативним вимогам 898 (12,9%).

Проведено 9 955 вимірювань рівнів освітленості, з них 1 545 (15,5%) нижче нормативних значень згідно чинних санітарних регламентів.

Досліджено 434 проби повітря навчальних приміщень на наявність шкідливих речовин (формальдегіду, фенолу, двоокису вуглецю), перевищення двоокису вуглецю виявлено в 10 випадках (2,3%).

Результати лабораторних досліджень постійно доводились до відома керівників закладів з рекомендаціями щодо усунення порушень, направлялись   в Департаменти освіти та науки Одеської міської ради та Одеської обласної держадміністрації, Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області для прийняття відповідних заходів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.