Сьогодення

Щодо моніторингу  основних показників стану навколишнього середовища ( електромагнітне випромінювання)Одеської області у 2020році.

На сьогодні важливе  гігієнічне  значення для забезпечення  належних умов  життєдіяльності людини має стан електромагнітного фону  в населених пунктах, в зв’язку з  розвитком в світі засобів зв’язку та інформатизації.

            З метою  захисту здоров`я  населення  від впливу електромагнітного випромінювання   в України  в 1996р.  наказом  МОЗ України №239 були  впроваджені в  дію  « Державні санітарні норми і правила захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань»  ( зі змінами  згідно наказу  МОЗ України від 13.03.2017р.). Зазначені  Санітарні норми  дозволяють регламентувати умови  розміщення та експлуатації базових станцій  мобільного стільникового зв`язку на території житлової забудови населених пунктів.

             Державна  Установа «Одеський обласний лабораторний  центр  Міністерства охорони здоров`я  України», як санітарно-профілактична установа охорони здоров`я,  проводить в системі  державного соціально-гігієнічного моніторингу довкілля інструментальні  вимірювання  рівнів   електромагнітного фону   на території  населених пунктів Одеської  області. 

  В 2020р. в ході проведення державного соціально-гігієнічного моніторингу за  станом  електромагнітного фону на території житлової забудови населених місць Одеської області та у м.Одеса вимірювання проводилися у 352 точках спостереження в місцях функціонування базових станцій мобільного зв`язку та телецентрів.

На протязі року було проведено 1179 моніторингових вимірювань  рівнів щільності потоку енергії та 48 вимірів напруженості електромагнітного випромінювання. Перевищення граничнодопустимих рівнів  встановлено не було.

 Рівні електромагнітного випромінювання  на території житлової забудови коливалися в межах 0,1-0,4-1,3- 2,8-3,2  мкВт\см2 при гранично допустимому рівні – 100 мквт\см2

З метою захисту населення від впливу електромагнітного випромінювання  для кожного  радіотехнічного об`єкта повинна  встановлюватися   санітарно-захисна зона, розміри якої   залежать від потужності передавачів,  висоти  встановлення  антени тощо.

Відповідно діючих санітарних норм. власник радіотехнічного об`єкту  повинен  забезпечувати  дотримання  встановлених гігієнічними  вимогами нормативів  електромагнітного випромінювання на прилеглій до об`єкту території житлової забудови.

    Для   вжиття   відповідних  заходів,  інформації про електромагнітний  стан     направлялися до міських, районних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.