У звʼязку зі спекотною погодою на території України, і на Одещині зокрема, лікарі рекомендують для послаблення несприятливої дії високої температури у приміщеннях та на відкритому повітрі проведення  наступних заходів.

У приміщеннях будівель необхідно:

  • застосовувати сонцезахисні пристрої на вікнах (жалюзі, штори світлих  тонів);
  • застосовувати вікна з тоновими сонцевідбивачами (відзеркалючим склом);
  • для недопущення надходження тепла в приміщення рекомендується кріпити плівки, які відбивають сонячне проміння, ззовні вікон.
  • використовувати  кондиціонери або звичайні вентилятори;

За наявності у приміщеннях кондиціонера різниця між температурою цього приміщення і температурою на вулиці не повинна перевищувати 10 градусів для запобігання теплового удару після виходу на вулицю після тривалого перебування поруч із кондиціонером.

З метою збільшення вологості повітря та зниження його температури необхідно частіше проводити вологе прибирання. Антимоскітну сітку на вікнах рекомендується періодично зволожувати для зменшення проникнення в приміщення гарячого повітря.

Найкращий час для провітрювання приміщень – нічні, ранкові та вечірні години. У інший час кватирки, фрамуги, вікна слід тримати зачиненими, що значно зменшить проникнення гарячого повітря всередину приміщення.

Одяг повинен добре пропускати повітря, бути з натуральних тканин (бавовна, штапель, льон),  легким, вільного крою та, бажано, світлих тонів.

При перебуванні на відкритому повітрі необхідно носити головні убори та сонцезахисні окуляри, рекомендується використовувати віяло, не носити у спеку прикраси.

Під час перебування у приміщеннях можете скористатись холодним душем або обливанням обличчя, рук до ліктів, до плеч, ніг до колін прохолодною  водою, якщо ви  в транспорті або на вулиці  – скористайтесь вологими серветками.

Пийте більше води. Підтримуйте водний баланс незалежно від того, наскільки ви активні. Не чекайте відчуття спраги — пийте постійно маленькими порціями.

Не пийте рідини, що містять кофеїн, алкоголь чи багато цукру, адже це фактично призводить до втрати більшої кількості рідини. Крім того, уникайте дуже холодних напоїв, тому що вони можуть спричинити судоми шлунка. Дітям і старшим людям з водним балансом та спрагою складніше – вони можуть її не усвідомлювати, тому потребують нагадувань. Для дітей від року до чотирьох це приблизно 1 – 1.4 л, для дітей від чотирьох до шести років це 1.2 – 1.7 л. У дітей спрага може мати прояв раптової вередливості, плаксивості, апатії. В зовсім малих дітей, які потребують води, шкіра може втратити пружність. Можна також орієнтуватися на те, як часто дитина мочиться – якщо вона давно не ходила в туалет, то треба нагадати про воду.

Дітей треба привчати передусім до води з її нейтральним свіжим смаком, аби вони не надто прагнули соків, чаю з цукром, а надто солодких газованих напоїв. Дитина завжди має мати при собі воду, а дорослі – нагадувати її пити. Пити під час їжі й після неї – можна і потрібно!

Призвичайте себе та рідних мати при собі постійно пляшечку  з питною водою, де б ви не були у будь-яку пору року. Вода – це запорука кращого самопочуття, засіб промити подряпину і взагалі питання виживання в разі екстремальної ситуації.

Ніколи не залишайте немовлят, старших дітей і домашніх тварин у припаркованому автомобілі, навіть з відкритими вікнами. Коли залишаєте авто, переконайтеся, що усі вийшли. Не забувайте напувати своїх домашніх тварин: давайте їм багато свіжої води, при цьому залишайте воду в тіні.

Категорії: Інформація