За даними моніторингу інфекційної захворюваності в області, ми бачимо, що на протязі останніх днів епідемічна ситуація з коронавірусної хвороби значно погіршилась.

       Збільшилась майже у 2 рази  середньодобова реєстрація хворих. В середньому за добу ми реєструємо до 450 випадків. Вже є випадки  групових захворювань у різних сферах життєдіяльності, а також у навчально-виховних закладах, як серед учнів, так і серед вчителів  (м.Одеса, Любашівський, Білгород-Дністровський  та Овідіопольський райони).

       Центром по кожному випадку проведено епідрозслідування з визначенням кола контактних осіб та передачею даних до лікувально-профілактичних закладів для встановлення медичного нагляду, проведенням дезінфекційних заходів.

        Активізація епідемічного процесу розпочалась з середини лютого і на сьогодні темп зростання захворюваності зберігається. 

           Так, за останній тиждень, порівняно з попереднім, кількість лабораторно підтверджених випадків  COVID -19  зросла на 48% — зареєстровано більш як 3 тисячі хворих проти понад 2 тисячі на попередньому тижні.

            Зростання відбувається  у всіх вікових групах населення, але найбільш ураженим є вік 30-49 років (ріст на 45%) та 50-65 років  (на 54%).

   Щотижнево зростає захворюваність і серед дітей до 17 років. Щотижневий приріст її  відбувається в межах 15-34%. Як я казав раніше, це пов’язано з відновленням навчального процесу у школах та тісним спілкуванням дітей. Питома вага школярів в загальній структурі захворілих дітей на початку березня зросла до 60%.

          Зважаючи на ситуацію, що склалась у навчально-виховних закладах, вчора відбулось засідання комісії з питань ТЕБ та НС облдержадміністрації, на якому було прийнято рішення щодо введення дистанційного навчання у школах області з 15 березня. Це вимушений захід, тому сподіваюсь що він буде зрозумілий населенню та вплине на рівень захворюваності.

  За останній тиждень значно зріс і рівень госпіталізації хворих –  на 58% (502  проти 317), що свідчить про зростання важких форм перебігу захворювання переважно через несвоєчасне звернення хворих за медичною допомогою. На цьому фоні зросла і кількість летальних випадків, їх вже 1522. Показник летальності   складає 1,7% та практично на рівні середнього по країні 1,9.

            Сьогодні рік, як ми офіційно зареєстрували на території області першого хворого на  COVID-19. З початку епідемії вже зареєстровано 90605 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них до 5% — це діти до 17 років. Подолали хворобу майже 81 тисяча хворих.  Залишаються активними  8065 випадків.

    Стосовно захворюваності по адміністративним територіям. Найвищі її рівні з перевищенням обласного інтенсивного показника в межах 1,7-2 рази зареєстровані  у містах Ізмаїлі, Южному, Чорноморську, Біляївці та районах Подільському, Балтському, Березівському, Б.Дністровському, Лиманському, Ізмаїльському, Овідіопольському.

Якщо характеризувати інтенсивність епідемічного процесу, то на кожні 100 тисяч населення хворіє 3824 особи. Ця цифра щотижнево зростає і позитивної динаміки ми не бачимо. За прогнозами ВООЗ щодо чергового підйому захворюваності у березні-квітні   справджуються.

           За даними моніторингу в області такі критерії як динаміка інфікування та госпіталізації наближуються до показників епідемічної небезпеки.    У випадку, якщо хоч одна з цих ознак перевищить критерії, то наш регіон перейде до «помаранчевої» зони.

             Так, станом на 12 березня: 

кількість госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим та підозрілим випадком COVID-19 складає 54,4% (критерій понад 60%);

— коефіцієнт виявлення випадків інфікування методом ПЛР –17,5% (критерій понад 20%);

— зростання загальної кількості госпіталізацій, у порівнянні з попереднім аналогічним періодом, — до 26% (критерій понад 50%).

— завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, що лікують пацієнтів на COVID-19, складає 40% (критерій понад 60%);

— кількість тестувань методом ПЛР та експрес-тестами на визначення антигену до COVID-19 на 100 тис. населення  складає 730 (критерій менш як 300).

       Чому зростає захворюваність??? Зрозуміло, що люди вже втомились від постійних обмежень.  Однак, іншого шляху немає. Лише дотримуючись жорстких карантинних правил ми зможемо зупинити цю хворобу. А що відбувається зараз? В громадському транспорті лише одиниці перебувають у засобах індивідуального захисту, транспорт переповнений, особливо в часи пік. В торгівельно-розважальних закладах, особливо на свята та у вихідні дні, в закладах громадського харчування, на ринках скупчення відвідувачів.

          Зростанню захворюваності  також сприяє низький рівень колективного імунітету, недотримання карантинних протиепідемічних заходів, як населенням, так і керівниками закладів, установ, підприємств. Пізнє звернення за медичною допомогою та порушення правил самоізоляції хворими і контактними особами призводить до розповсюдження інфекції.

           Хочу зауважити, що вакцинація залишається  єдиним елементом для подолання пандемії. Стратегічна її мета – це формування колективного імунітету не менше як у 60% населення. Тому пропагування її є важливим кроком до свідомості населення із застосуванням усіх засобів масової інформації, соціальних мереж тощо.

          Вакцинальна кампанія в області триває. Для цього працюють 10 медичних бригад. Робота проводиться відповідно графіку. На сьогодні щеплено понад 1510 осіб з визначених контингентів. Ми також підтримуємо вакцинальну кампанію і на понеділок заплановано щеплення фахівців Центру.     

              Стосовно лабораторної діагностики. Загалом по області проведено понад 418 тисяч досліджень на COVID-19 методом ПЛР. В середньому за добу проводиться до 1800 тестувань. За останній тиждень їх кількість збільшилась на 15%.

               Також діагностика здійснюється в закладах охорони здоров’я швидкими тестами на визначення антигену до SARS-CoV-2. Темпи обстежень нарощуються і за минулу добу проведено 1300 досліджень.

               Хочу повідомити, що сьогодні розпочала свою роботу ще одна вірусологічна лабораторія, яка буде здійснювати ПЛР-діагностику COVID-19 – це лабораторія міської інфекційної лікарні.

               В майбутньому це дасть змогу покращити діагностику інфекційних хвороб сучасними методами.

               Фахівці лабораторії пройшли первинну підготовку на базі вірусологічної лабораторії Центру та спроможні кваліфіковано здійснювати дослідження. 

                 І на завершення щодо іншої інфекційної патології, то вона реєструється спорадичними випадками (повітряно-крапельні, гострі кишкові, паразитарні та інші інфекції), окрім гострих респіраторних, де спостерігається щотижневе сезонне зростання.

            Інтенсивний показник на 100 тисяч населення ще не досяг  епідемічного порогу  і нижче на 8,6%. Але тенденція до зростання зберігається і цьому сприяє циркуляція респіраторних вірусів. Проте вірусів грипу за даними вірусологічного моніторингу ще не виділено.

           На 5-ти адміністративних територіях рівень захворюваності вже перевищив епідемічний поріг, на двох з цих територій епідемічний процес на високому рівні – це м.Чорноморськ  та Іванівський район (перевищення до 35%).

            Вчора ми зареєстрували чергову групову захворюваність на гострі кишкові інфекції серед учнів загальноосвітньої школи смт.Іванівка, де захворіло 8 дітей.

              Всі хворі госпіталізовані до інфекційного відділення  Іванівської ЦРЛ з попереднім діагнозом «Гастроентероколіт». Перебіг захворювання середньої важкості. Всі діти переважно навчаються у початкових класах, харчуються в їдальні школи. Своє захворювання пов’язують з вживанням страв на харчоблоці.

            З метою виявлення джерела та факторів передачі інфекції Центром проведено обстеження об’єктів зовнішнього середовища харчоблоку школи та працівників харчоблоку. Протиепідемічні заходи та лабораторні дослідження продовжуються.

            Що стосується санітарно-гігієнічного моніторингу. Всього по області було досліджено 191 пробу питної води  на санітарно-мікробіологічні та  на санітарно-хімічні показники.

            Не відповідали вимогам Держстандарту:

— по санітарно-хімічним показникам 21 проба (міста Арциз, Вилкове, Болград; громадські колодязі Окнянського району  — села  Федосіївка, Топали,  Гавіноси, Чорна;  Подільського району — с.Коси);

— по санітарно-мікробіологічним показникам — 6 проб (громадські колодязі м. Подільськ, Окнянського району — села  Федосіївка, Топали, Гавіноси, Чорна).

            В ході здійснення  моніторингу за станом  забруднення атмосферного повітря в контрольних точках на території  житлової  забудови  проведено дослідження 11-ти проб.  Перевищення гранично допустимих концентрацій оксиду вуглецю, діоксиду азоту, діоксиду сірки, пилу  не   встановлено.

           Проведено 12 інструментальних вимірювань рівнів шуму біля  автомагістралей на  території  житлової  забудови. Перевищення нормативів не встановлено.

             Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год., що відповідає природному фону багаторічних спостережень.  

             В.о. генерального директора, головний державний санітарний лікар Одеської області Віталій ГОНЧАРОВ


0 комментариев

Добавить комментарий

Заполнитель аватара

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *