Епідемічна ситуація із захворюваності на коронавірусну хворобу (COVID-19), як у світі, так і в Україні залишається складною.

 За даними ВООЗ у світі за добу реєструється більш 450 тисяч випадків захворювання, помирає більш як 8 тисяч хворих. З початку пандемії всього захворіло майже 124 мільйони осіб, а померло 2 мільйони 720 тисяч хворих.

 Найбільше коронавірус розповсюджений у США, Бразилії, Індії, Росії та Великобританії.

 Україна посідає восьме місце у світі по кількості заражених коронавірусом і 24 березня зареєстрована максимальна кількість захворілих та померлих за добу з початку епідемії.

  Одеська область по рівню захворюваності наближається до показників листопада-грудня минулого року, коли був пік захворюваності, і тенденція до зростання зберігається. Середньодобова реєстрація збільшилась 70%. Останніми днями щодоби реєструється більш як 1200 випадків.

 Лише за останній тиждень, порівняно з попереднім, захворюваність зросла в 1,7 рази, а з початку березня в 2,3 рази (6 тисяч проти 2500).

 Щотижневий приріст реєструється у всіх вікових групах – серед дітей він склав 43,3% (215 проти 150), серед дорослих – 1,7 рази (5785 проти 3386). Але найбільш інтенсивне зростання відмічається серед осіб 18-29 років – в 1,8 рази (777 проти 437).

  Введення з 15 березня дистанційного навчання для дітей 5-11 класів, позитивно вплинуло на рівень захворюваності серед них із зниженням інтенсивності розповсюдження майже у 2 рази.

  У той же час серед дітей раннього віку (0-4 роки) та 5-9 років щотижневий приріст захворюваності навпаки збільшився до 2-х разів.

    З початку епідемії в області вже зареєстровано 103328 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, тобто  перехворів кожний 23 житель області. Наймолодший хворий – це новонароджена дитина від інфікованої матері, а найстарший – 98 років.

   Інтенсивний показник на 100 тисяч населення склав 4361,2 та перевищив показник по країні (4192,1) на 4%.

          Значно зріс і рівень госпіталізації хворих, що свідчить про зростання важких форм перебігу захворювання переважно через несвоєчасне звернення хворих за медичною допомогою. Середня завантаженість ліжок, виділених під госпіталізацію хворих та підозрілих на СОVID-19, складає 70%.

         На цьому фоні спостерігається високий рівень смертності – 71 на 100 тисяч населення.

         Захворюваність серед медичних працівників зросла у півтора рази (152 випадки проти 99), а летальність склала 8%, тобто кожний 12-й випадок захворювання серед медиків — летальний.

     Продовжує реєструватись групова захворюваність у різних сферах життєдіяльності, насамперед в  закладах охорони здоров’я усіх форм власності, навчально-виховних  закладах, органах влади, правоохоронних органах, установах, організаціях, тощо. Вдруге зареєструвано спалах у КНЗ «Дитячий будинок «Перлинка». Попередній був зареєстрований у липні минулого року.

     Всього лабораторно підтверджено діагноз у 15-ти осіб, у тому числі 9-ти вихованців та 6-ти осіб персоналу. Перші два випадки захворювання серед працівників були зареєстровані 16 та 17 березня, які вірогідно  і стали джерелом інфікування для інших захворілих. 

       Центром надані рекомендації керівнику закладу та Департаменту освіти і науки Одеської міської ради щодо необхідних протиепідемічних заходів по локалізації спалаху та недопущенню подальшого поширення інфекції.

          Тенденція зростання захворюваності спостерігається і на більшості адміністративних територій.

          Найбільш інтенсивний ріст відмічається у містах Одеса, Чорноморськ, Теплодар, Ізмаїл, районах Біляївському, Ізмаїльському, Березівському, Болградському, Лиманському, Овідіопольському, Савранському.

         Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №1236 Міністерством охорони здоров’я до «червоної» зони віднесено 11 областей, у тому числі і Одеська.

         За даними індикаторів визначення рівнів епідемічної небезпеки Одеська область по трьом критеріям (перевищення епідемічного порогу захворюваності на грип та ГРВІ, коефіцієнту виявлення випадків інфікування, рівню госпіталізації) вже перевищила цільовий показник і продовжує залишатись «червоній» зоні.

        Так  станом на 25 березня 2021 року:

рівень захворюваності на грип та гостру респіраторну вірусну інфекцію складає 108,6% від епідпорогу (критерій менше 100%);

— кількість госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим та підозрілим випадком COVID-19 складає 74,2% (критерій понад 60%);

— коефіцієнт виявлення випадків інфікування методом ПЛР – 23,4% (критерій понад 20%);

— зростання загальної кількості госпіталізацій – 15,1% (критерій понад 50%).

— завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, що лікують пацієнтів на COVID-19, складає 60,7% (критерій понад 60%);

— кількість тестувань методом ПЛР та експрес-тестами на визначення антигену до COVID-19 на 100 тис. населення  складає 1242 (критерій менш як 300).

         Чергова хвиля захворюваності набирає обертів і причина цього циркуляція значної кількості штамів  СОVID-19 та інших респіраторних вірусів, у тому числі і грипу. На сьогодні в Україні циркулює 21 штам СОVID-19 та 8 мутованих штамів.

          Вірусологічною лабораторією Центру підтверджено одночасне інфікування хворих двома, а також трьома вірусами –вірусом грипу А не субтипованим, сезонним коронавірусом та SARS-CoV-2. Всі хворі госпіталізовані і перебіг захворювання важкий.

          Зростає і кількість повторних інфікувань. За даними епідрозслідувань на сьогодні їх зареєстровано 70 випадків

           Із зростанням захворюваності зросла і навантаженість на вірусологічну лабораторію Центру. Лабораторія працює у двозмінному режимі без вихідних.

          Така складна ситуація вимагає від максимальної свідомості від громадян та відповідальності перед близькими і оточуючими. Як відомо, інфікування відбувається контактним та крапельним шляхами і джерелом інфікування є хвора людина. І від того, як хворі та контактні особи будуть дотримуватись умов самоізоляції та все населення карантинних обмежень, залежить і рівень захворюваності.

              Додержання запобіжних заходів зменшить ймовірність зіткнення з хворим та зараження не тільки з коронавірусом, а й іншими респіраторними вірусами.

          Бережіть себе і будьте здорові.

В.о. генерального директора, головний державний санітарний лікар Одеської області Віталій ГОНЧАРОВ

Рубрики: Новини

0 комментариев

Добавить комментарий

Заполнитель аватара

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *