🐶 Станом на 3 березня 2023 року в Одеській області зареєстровано 10 випадків сказу, переважно серед домашніх улюбленців, тоді як за аналогічний період 2022 року – лише один випадок.

🐕🐈 Тільки за 2 місяці поточного року сталося 237 покусів, з яких більш як половина припадає на домашніх тварин, серед яких 69% покусів собаками і 31% котами.

За останній час на приватні подвір’я мешканців сільської місцевості почастішали напади диких тварин (лисиці), які у природному середовищі залишаються найбільш ураженими вірусом сказу тваринами.

❗️ В м. Подільськ зареєстровано випадок сказу у бездомної собаки, яка мешкала на території очисних споруд «Подільськ водоканал». Тварина нанесла укус працівнику споруд, який зараз отримує антирабічні щеплення.

❗️ Якщо ви отримали ослинення, подряпини чи покуси домашніми або невідомими тваринами необхідно:

— промити рану протягом щонайменше 15 хвилин водою з господарським милом;

— обробити краї рани антисептичним засобом — 70% спиртом або 5% розчином йоду;

— НЕГАЙНО звернутися до медичного закладу ❗️❗️❗️ (травматологічний пункт, хірургічне відділення, тощо) для надання кваліфікованої медичної допомоги та отримання безкоштовного курсу вакцинації проти сказу.

❗️ Щеплення залишається найбільш ефективним засобом специфічної профілактики одразу після контакту з твариною!

❗️ І ще нагадуємо!

Треба щорічно проводити їх профілактичну вакцинацію проти сказу, бо щеплення — це єдиний захід, який захистить не лише вашу тварину, але і вас!

🙏 Бережіть своє здоров’я!