Сьогодення

12-го червня відзначається ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ДИТЯЧЕЮ ПРАЦЕЮ

Щороку 12-го червня під егідою ООН, за ініціативи Міжнародної організації праці (далі – МОП) починаючи з 2002 року, у світі відзначається Всесвітній день боротьби з дитячою працею. Мета Дня – привернули увагу громадськості до необхідності сумісних глобальних зусиль для ліквідації дитячої праці.

За даними МОП-ЮНІСЕФ протягом минулого десятиріччя доля працюючих дітей у світі зменшилась на 38%. За останніми статистичними даними працює майже кожна десята дитина у віці від 5 до 17 років (152 млн. дітей: 64 млн. дівчат та 88 млн. хлопчиків), і половина з них (73 млн.) – в шкідливих для здоров’я умовах. Майже дев’ять з кожних десяти працюючих дітей припадають на регіони Африки, Азії та Тихого океану. При цьому, Африка посідає І місце серед регіонів як за відсотком працюючих дітей (одна п’ята дитячого населення), так і за абсолютною кількістю працюючих дітей (72 млн. дітей). Азія та Тихий океан посідають ІІ місце за обома цими показниками (7% усіх дітей та 62 млн., відповідно). Інші працюючі діти розподілені між континентами Америки (11млн.), Європою та Центральною Азією (6млн.) та арабськими державами (1млн.). Слід зазначити, що хоча відсоток працюючих дітей найвищий у країнах з низьким рівнем доходу, насправді, працюючих дітей більше у країнах із середнім рівнем доходу.

Так, за даними МОП-ЮНІСЕФ, 9% усіх дітей у країнах із рівнем доходу нижче середнього та 7% усіх дітей у країнах із середнім рівнем доходу задіяні у дитячій праці. Статистика абсолютної кількості працюючих дітей в кожній групі національних доходів вказує на те, що 84млн. з них (56%) проживають у країнах із середнім рівнем доходу, 2 млн. – у країнах з високим рівнем доходу. Дитяча праця зосереджена насамперед у сільському господарстві (71%) – скотарство, лісове господарство, рибальство та аквакультура; 17% – у сфері послуг; 12% – у промисловому секторі (зокрема у гірничодобувній промисловості). У найменш розвинених країнах дещо більше, ніж кожна четверта дитина віком від 5 до 17 років займається роботою, яка вважається шкідливою для їх здоров’я та розвитку.

За даними МОП-ЮНІСЕФ, рання задіяність у праці шкодить дітям – як їх психічному та фізичному здоров’ю, так соціально та морально. Це заважає їхньому навчанню в школі (як її відвідуванню, так і зосереджуванню на навчанні). Може включати поневолення, відокремлення дітей від своїх сімей, ризики виникнення серйозної небезпеки для їх життя та здоров’я. Так, майже половина жертв дитячої праці (48%) були віком 5-11 років; 28% – 12-14 років; і 24% – 15-17 років. 5% працюючих дітей, які захворіли, жили в Америці; 4% – у Європі та Центральній Азії; 3% – в арабських державах.

Оскільки 2021 рік визнано Міжнародним роком ліквідації дитячої праці, то цього року до Всесвітнього дня боротьби з дитячою працею приурочено так званий «Тиждень дій» («Week of Action»; далі – Тиждень), що проходитиме з 10 по 17 червня. На протязі цього Тижня у світі проходитимуть громадські заходи, конференції, де будуть обговорюватись аналітичний звіт МОП-ЮНІСЕФ за 2016-2020 роках нові глобальні оцінки і тенденції щодо впливу дитячої праці на здоров’я та соціальне становлення зростаючої людини, оцінку того, як пандемія COVID-19 та безпрецедентна економічна криза, яка її супроводжує, вплинуть на темпи припинення використання дитячої праці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.