Сьогодення

                        Шановні жителі Одеської області!

       З початку 2021 року ДУ «Одеський ОЛЦ МОЗ України» вже зареєстровано 3 випадки отруєнь грибами з кількістю постраждалих 4 особи в Тарутинському, Ананьївському, Кодимському районах . Ці отруєння можна назвати відлунням «грибної лихоманки»  минулого року, коли протягом листопада було зареєстровано кількість  постраждалих після вживання дикорослих грибів більше, ніж за останні 2 роки.

Нагадуємо, що всього в 2020 році зареєстровано 38 осіб, які отруїлись грибами, в тому числі  10 дітей, з них 1дитина померла.

       Чому ці отруєння ми називаємо відлунням минулого року? Тому що в усіх випадках потерпілі вживали гриби, зібрані в минулому році (заморожені, мариновані, консервовані). Так, жителька Тарутинського району вживала смажені білі гриби, зібрані нею власноручно  восени і заморожені,  2 жителі Кодимського району вживали мариновані рядовки, жителька Ананьївського району  вживала консервовані опеньки, придбані на ринку у приватної особи.

 Всі вони були госпіталізовані і завдяки своєчасно наданій медичній допомозі їх життю  нічого не загрожує.

         Вкотре нагадуємо: ні замороження, ні термічна обробка, ні маринування чи сушка – не позбавляють гриби  отруйних речовин, якщо вони там є.

Задумайтесь, чи варте Ваше життя хвилинного задоволення від вживання грибів.

В.о. генерального директора, головний державний санітарний лікар Одеської області Віталій ГОНЧАРОВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.