Сьогодення

                        Шановні жителі Одеської області!

       З початку 2021 року ДУ «Одеський ОЛЦ МОЗ України» вже зареєстровано 3 випадки отруєнь грибами з кількістю постраждалих 4 особи в Тарутинському, Ананьївському, Кодимському районах . Ці отруєння можна назвати відлунням «грибної лихоманки»  минулого року, коли протягом листопада було зареєстровано кількість  постраждалих після вживання дикорослих грибів більше, ніж за останні 2 роки.

Нагадуємо, що всього в 2020 році зареєстровано 38 осіб, які отруїлись грибами, в тому числі  10 дітей, з них 1дитина померла.

       Чому ці отруєння ми називаємо відлунням минулого року? Тому що в усіх випадках потерпілі вживали гриби, зібрані в минулому році (заморожені, мариновані, консервовані). Так, жителька Тарутинського району вживала смажені білі гриби, зібрані нею власноручно  восени і заморожені,  2 жителі Кодимського району вживали мариновані рядовки, жителька Ананьївського району  вживала консервовані опеньки, придбані на ринку у приватної особи.

 Всі вони були госпіталізовані і завдяки своєчасно наданій медичній допомозі їх життю  нічого не загрожує.

         Вкотре нагадуємо: ні замороження, ні термічна обробка, ні маринування чи сушка – не позбавляють гриби  отруйних речовин, якщо вони там є.

Задумайтесь, чи варте Ваше життя хвилинного задоволення від вживання грибів.

В.о. генерального директора, головний державний санітарний лікар Одеської області Віталій ГОНЧАРОВ

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *