З метою проведення моніторингу за станом питної води в м.Одеса в період з 04.03.2021р. по 11.03.2021р було досліджено по 12 проб питної води на санітарно-мікробіологічні показники та на санітарно-хімічні показники. Усі проби відповідали вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».
Всього по Одеській області було досліджено 100 проб питної води на санітарно-мікробіологічні і 91 пробу на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно-хімічним показникам 21 проба питної води (23%), а саме: м..Арциз, м. Вилкове, м. Болград, Окнянський район — села Федосіївка, Топали, Гавіноси, Чорна (громадські колодязі), Подільський район с.Коси і на санітарно-мікробіологічні показники 6 проб питної води (6%)¸ а саме : м. Подільськ, Окнянський район села Федосіївка, Топали, Гавіноси, Чорна ( громадські колодязі ).
Води поверхневих водойм 2-ї категорії, а саме: р. Тілігул в Ананьївському районі ( в місцях скиду вод з очисних споруд), було проведено 34 дослідження води на вміст залишків хлорорганічних пестицидів. Усі проби відповідали гігієнічним вимогам.
В ході здійснення моніторингу за станом забруднення атмосферного повітря, на території житлової забудови в м. Арциз, м. Подільськ, смт. Березівка та на межі 1-км санітарно-захисної зони АТ «Одеський Припортовий завод» і санітарно-захисної зон ТОВ «Дельта Вільмар» в с. Нові Біляри Лиманського району, було досліджено 11 проб атмосферного повітря. Перевищення максимально-разових гранично допустимих концентрацій оксиду вуглецю, діоксиду азоту, діоксиду сірки, пилу не встановлено.
За даними акустичного моніторингу, на території житлової забудови біля автомагістралей в м. Подільськ, м. Роздільна, смт. Іванівка було проведено 12 інструментальних вимірювань рівнів шуму, перевищення гранично –допустимих рівнів не встановлено.
Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год., що відповідає природному фону багаторічних спостережень.
Для вжиття відповідних заходів, інформації про всі виявлені нестандартні проби питної води, було направлено до міських, районних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області.
В.о. генерального директора, головний державний санітарний лікар Одеської області Віталій ГОНЧАРОВ
0 комментариев