Державна установа «Одеський ОЛЦ МОЗ України» інформує, що
епідемічна ситуація щодо поширення в Одеському регіоні гострої
респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, залишається нестійкою. З початку епідемії по області станом на 12 січня 2021 року зареєстровано 76289 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. Інтенсивний показник на100 тисяч населення склав 3220,0 та вище середнього по Україні (2952,4) на 9,1%. Померло 1161 осіб, показник смертності на 100 тисяч населення склав 49,0 при середньому по країні – 52,6.
Галузевим наказом Міністерства охорони здоров’я України від 28 березня 2020 року № 722 (зі змінами та доповненнями) передбачено, що активний епідеміологічний пошук випадків COVID-19 серед населення здійснюється шляхом лабораторного тестування на SARS-CoV-2 зразків біологічного матеріалу
від осіб, які відповідають критеріям підозрілого випадку (особи з гострим респіраторним захворюванням, раптовим початком захворювання, лихоманкою, кашлем або утрудненим диханням, тощо), або в рамках диференційної діагностики у пацієнтів з вірусною пневмонією, ознаками гострої респіраторної вірусної інфекції (ГРВІ) або тяжким гострим респіраторним синдромом (ТГРС).
Для уникнення непорозумінь важливо знати, що відбір зразків біологічного матеріалу здійснюється безкоштовно медичними працівниками, що працюють в пунктах забору при закладах охорони
здоров’я або представниками мобільних медичних бригад.
Для подальшого тестування на SARS-CoV-2 матеріал транспортується до державних вірусологічних лабораторій. Результат дослідження надсилається до закладу охорони здоров’я протягом однієї доби від дати доставки матеріалу.
Додатково для діагностики COVID-19 застосовують імуно-ферментний
аналіз (ІФА). Необхідно знати, що антитіла IgМ з’являються на сьомий день та пізніше від початку симптомів захворювання. Тест на антитіла IgG проводиться здебільшого за бажанням пацієнта аби з'ясувати, чи перехворіла людина раніше.
Імуноглобуліни класу G показують, що у людини був певний період часу активний процес захворювання, але на сьогодні вона здорова.
Необхідні роз’яснення з питань проведення обстеження на COVID-19 при наявності симптомів захворювання, а також виписати направлення на лабораторне обстеження, повинен сімейний лікар.
Слідкуйте за своїм здоров’ям, а також здоров’ям рідних та близьких людей. При перших симптомах респіраторної інфекції звертайтесь за медичною допомогою до сімейного лікаря, у тому числі для проходження тестування методом ПЛР на SARS-CoV-2! Будьте відповідальними та небайдужими до себе та оточуючих.